لزوم در دستور کار قرار گرفتن سرازیر شدن نقدینگی به صنعت

کدخبر: 289976
اقتصادنیوز: گفت: نقدینگی یکی از مسایل بخش تولید و صنعت کشور است که دولت برای رفع این مشکل باید پول و سرمایه‌های سرگردان را به این سمت هدایت کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید عبدالوهاب سهل آبادی در آستانه فرارسیدن ۱۰ تیر روز صنعت و معدن اظهار کرد: تسهیلات بانک‌ها باید در راه تولید و صنعت بکارگرفته شود و پذیرفته نیست برخی از تولیدکنندگان به خاطر دیون مالی در زندان بسر ببرند.

وی گفت: رهبری، دولت و وزارت صمت، دغدغه رونق تولید در کشور دارند و باید شرایط رسیدن به این مهم در جامعه فراهم آید.

سهل آبادی افزود: صنعت از گذشته در ایران شکل گرفته و به ویژه پس از انقلاب، شرکت‌ها و شهرک‌های صنعتی در کشور گسترش یافته است و به همین دلیل مردم به تولید، اشتیاق بیشتری نشان داده اند.

وی تصریح کرد: مشکلات و آسیب‌های زیادی در راه تولید وجود دارد، مشکل بانک‌ها و سود و بهره‌های زیاد از مسایل این بخش است و باید برای رونق تولید، دریافت این تسهیلات برای آنان آسان‌تر شود.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: کاهش ارزش پول ملی و مسایل ارزی باعث شد که رسیدگی به بخش صنعت آهنگ کندتری به خود بگیرد و تولیدکنندگان و فعالان بخش صنعت را با مشکلاتی روبرو کند.

سهل آبادی ادامه داد: همچنین اعتماد نداشتن به آینده صنعت از مشکلات این بخش است، زیرا برخی تولیدکنندگان نمی‌دانند که مذاکره و تعاملات خود را براساس چه اعتبار و منابع مالی و پولی انجام دهند.

وی اظهار کرد: باید شرایطی در جامعه فراهم آید تا امیدواری‌های فعالان بخش تولید و صنعت بیشتر شود تا آنان به کار دلگرم‌تر شوند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما