کدخبر: ۲۹۰۴۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سود تسهیلات ساخت مسکن برای نیروهای مسلح چند درصد است؟

سود تسهیلات ساخت مسکن برای نیروهای مسلح چند درصد است؟

اقتصاد نیوز: وزیر راه و شهرسازی از سود ۱۸ درصدی تسهیلات ساخت مسکن برای نیروهای مسلح خبر داد و گفت: ۲۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های مسکن تقاضا کرده‌ایم.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، محمد اسلامی در حاشیه امضای تفاهمنامه 100 هزار واحد مسکونی با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به سوال تسنیم اظهار کرد: نرخ سود تسهیلات ارائه شده برای ساخت 100 هزار مسکن نیروهای مسلح 18 درصد است و بر اساس تعهد مشترک با بانک مرکزی، سقف تسهیلات مطابق آنچه که به زوج‌های جوان تعلق می‌گیرد پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته بانک‌ها 103 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردند گفت: سهم مسکن سال گذشته 13.5 درصد بود که تلاش می‌کنیم آن را به 20 درصد افزایش دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه 25 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای برنامه‌های مسکن تقاضا کرده‌ایم گفت: اجرای برنامه ساخت 100 هزار مسکن در 25 شهر بزرگ عملیاتی می‌شود. این اقدام بر اساس قانون خروج پادگان‌ها از شهر اجرایی می‌شود و چنانچه زمین مورد نیاز در پادگان‌ها نداشته باشیم، در شهرهای جدید این طرح را اجرایی می‌کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند