بازگشت شاخص بورس به مدار رشد

کدخبر: 290531
اقتصادنیوز: شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) سه هزار و ۵۷۳ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۳۷ هزار و ۴۵۹ واحد رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ براساس معاملات امروز ۲ میلیارد و ۶۳۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش هشت هزار و ۵۴۹ میلیارد ریال در ۲۲۵ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۱۰۸ واحد افزایش به ۵۶ هزار و ۴۴۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۷۵۷ واحد افزایش به ۳۸ هزار و ۵۹۷ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با چهار هزار و ۱۸ واحد افزایش به رقم ۲۶۷ هزار و ۴۶۱ واحد رسید، شاخص بازار اول ۲ هزار و ۸۵۹ واحد و شاخص بازار دوم ۶ هزار و ۸۱ واحد افزایش داشتند.

علاوه براین در بین تمامی نمادها، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۳۷ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۲۵ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۱۲۳ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۱۱۳ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۰۹ واحد، پتروشیمی مبین (مبین) با ۱۰۹ واحد و خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۱۰۷ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد صنایع پتروشیمی جم (جم) با ۵۵ واحد، بانک خاورمیانه (وخاور) با ۱۲ واحد، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۱۲ واحد و نفت پارس (شنفت) با ۱۰ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو، بانک پاسارگاد، سرمایه گذاری صدر تامین، فولاد مبارکه اصفهان و گروه پتروشیمی س. ایرانیان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۵۹۲ میلیون و ۷۰۱ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۱۵۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز نزدیک به ۸۰ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۴۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۵۱۲ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۰ هزار و ۷۵۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نماد پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پالایش نفت شیراز (شراز) و س. توسه و عمران استان کرمان (کرمان) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل تولید نیروز برق دماوند (دماوند)، کشتیرای دریای خزر (حجزر) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید