کدخبر: ۲۹۲۳۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شاخص بورس ۶۶۸ واحد رشد کرد

اقتصادنیوز: شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۶۶۸ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۴۸ هزار و ۹۴۳ واحد رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ براساس معاملات امروز چهار میلیارد و ۴۸۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۷ هزار و ۱۰۴ میلیارد ریال در ۲۹۰ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶۶۵ واحد افزایش به ۵۹ هزار و ۸۷۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۴۵۳ واحد افزایش به ۴۰ هزار و ۸۱۹ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۲۲۱ و احد افزایش به رقم ۲۷۹ هزار و ۳۶۳ واحد رسید، شاخص بازار اول ۵۸ واحد و شاخص بازار دوم سه هزار و ۲۷۳ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۳۴۸ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۱۴۲ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۱۰۷ واحد و گروه مپنا (سهامی عام) با ۹۷ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۹۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲۱۴ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو با ۱۱۰ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو، سیمان فارس و خوزستان، بانک پاسارگاد، فولاد مبارکه اصفهان و لیزینگ رایان سایپا در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۳۴ میلیون و ۷۰۵ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۲۷۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۳ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۲۱۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۸۳۵ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از هفت هزار و ۲۲۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نماد پالایش نفت لاوان (شاوان)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، نفت پاسارگاد (شپاس)، کشتیرانی دریای خزر (حخزر) و بانک دی (دی) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل پتروشیمی مارون (مارون) و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند