کدخبر: ۲۹۳۵۷۸ لینک کوتاه

وزیر بهداشت: نصب کارتخوان در مراکز پزشکی به ما مربوط نیست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی گفت: نصب کارتخوان در مراکز خصوصی درمانی مربوط به این وزارتخانه نیست و سازمان مالیاتی و نظام پزشکی باید پیگیری کنند.

به گزارش اقتصادنیوز سعید نمکی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نصب کارتخوان در مطب ها و مراکز پزشکی خصوصی برای پیشگیری از فرار مالیاتی اظهار داشت: این مسئله ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد و مربوط به مالیات و سازمان نظام پزشکی است.

وی با اشاره به بازدید از مراکز درمانی نوشهر و چالوس و بررسی مشکلات و نواقص درمانی در این منطقه گفت: برای تکمیل بخش دیالیز، اورژانس و تامین نیروهای انسانی اعم از پرستار و غیره تصمیماتی اتخاذ شد.

وی اضافه کرد: همچنین برای تامین تجهیزات و امکاناتی نظیر آمبولانس، تجهیزات پزشکی مورد نیاز در مراکز مقرر شد اقدامات لازم صورت گیرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: همچنین مقرر شد نسبت به استقرار دانشکده علوم پزشکی سازگار با نیازهای منطقه برنامه ریزی و نسبت به جذب دانشجو اقدام کنیم.

نمکی درباره تخت های بیمارستانی نیمه کاره نیز گفت: طبق برآوردها برای چندپروژه درمانی منطقه بین هشت تا 10 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز بود که نسبت به بررس و تامین آن اقدام می شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور درباره تخت های در دست ساخت بیمارستانی گفت: حدود دو هزار تخت بیمارستانی در حال ساخت داریم که تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید.

وزیر بهداشت برای بازدید از مراکز درمانی نوشهر، چالوس و کلاردشت صبح پنجشنبه به غرب مازندران سفر کرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند