کدخبر: ۲۹۴۱۵۶ لینک کوتاه

آخرین اخبار درباره گران شدن نان دولتی

اقتصادنیوز: سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از احتمال افزایش قیمت نان‌های دولتی در سال جاری خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز رامین ربیعی در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر مردم نان مورد نیاز خود را از نانوایی‌های آزاد پز و دولتی تهیه می‌کنند که قیمت نان نانوایی‌های دولتی بر اساس مصوبه تعیین می‌شود، ولی دست واحد‌های آزاد پز برای تعیین قیمت نانی که عرضه می‌کنند باز است.

وی ادامه داد: البته این طور نیست که نانوایی‌های آزادپز هم بتوانند هر قیمتی روی نان خود بگذارند، چون ناظران بر این واحد‌ها نظارت دارند و اجازه نمی‌دهند حق مردم ضایع شود.

وی افزود: نان قوت غالب مردم است و نانوایی‌ها وظیفه دارند نان با قیمت و کیفیت مناسب به آن‌ها عرضه کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه مدتی است مردم از کیفیت نامناسب نان‌های دولتی گلایه دارند، توضیح داد: از طرف دیگر نانوایی‌ها هم از اینکه علی‌رغم تورم و افزایش قیمت مواد اولیه، نان دولتی سال‌هاست تغییر قیمتی نداشته گلایه می‌کنند و باید گفت هر دوی آن‌ها حق دارند.

ربیعی با بیان اینکه احتمال افزایش قیمت نان دولتی در سال جاری وجود دارد، ابراز کرد: در پی پیگیری‌های مکرر اتحادیه نانوایان و پس از برگزاری جلسات مختلف، ممکن است امسال نرخ نان دولتی مقداری افزایش پیدا کند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: البته این افزایش قیمت به گونه‌ای خواهد بود که هم حق مردم ضایع نشود و هم نانوایی‌ها به بخشی از خواسته خود برسند.

وی ادامه داد: اگر افزایش قیمت نان دولتی امسال مصوب نشود، سال آینده حتماً شاهد اعمال نرخ‌های جدید خواهیم بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند