کدخبر: ۲۹۴۵۸۶ لینک کوتاه

برگزیت بدون توافق چه بر سر اقتصاد انگلیس می آورد؟

اقتصاد نیوز: اداره بودجه انگلیس اعلام کرد در صورتیکه این کشور بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود با رکود اقتصادی مواجه خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اداره مسئولیت‌های بودجه انگلیس امروز (پنجشنبه) اعلام کرد در صورت خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا، لندن در سال ۲۰۲۰ با رکود اقتصادی مواجه خواهد شد.

بنا بر گزارش روزنامه تایمز، این اداره به تازگی تاثیر برکسیت بدون توافق بر اقتصاد انگلیس را در پنج سال آینده بررسی و پیش‌بینی کرده است در سال ۲۰۲۰ اقتصاد این کشور دچار رکود می‌شود و سال ۲۰۲۱ دوباره بهبود می‌یابد. برآورد‌های نشان می‌دهد میزان رکود ۳ درصد بیشتر از حالتی خواهد بود که برکسیت با توافق صورت پذیرد.

در سال ۲۰۱۶، مردم انگلیس در یک همه‌پرسی به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند. قرار بود این خروج در ماه مارس اتفاق بیفتد؛ اما نمایندگان پارلمان این کشور موافقت‌نامه‌ای را که مقامات لندن با بروکسل به دست آورده بودند به تصویب نرساندند. به این ترتیب اجرای برکسیت به ۳۱ اکتبر موکول شد. به دلیل پیشرفت نداشتن حل اختلافات میان انگلیس و اتحادیه اروپا، هر دو طرف از احتمال خروج بدون توافق صحبت می‌کنند و بسیار در این خصوص نگران هستند.

هفته گذشته، گرگ کلارک، وزیر کسب و کار انگلیس، گفت در صورتیکه جانشین ترزا می‌ برکسیت را بدون توافق اجرا کند این کشور «هزارن شغل» را دست خواهد داد. او با اشاره به اینکه کاهش رقابت در نتیجه تضعیف تجارت ناگزیر منجر به کاهش شغل خواهد شد هشدار داد کاهش شغل تقریبا تمامی بخش‌های اقتصاد را متاثر خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند