کدخبر: ۲۹۹۰۷۳ لینک کوتاه

خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا چه بر سر این کشور می آورد؟

اقتصاد نیوز: منابع دولتی انگلیس هشدار دادند اگر این کشور بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود، با کمبود سوخت، غذا و دارو مواجه خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ مدارک رسمی دولتی نشان می دهد اگر انگلستان بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود، با کمبود سوخت، غذا و دارو مواجه خواهد شد.

 مقامات می گویند 85 درصد کامیون هایی که از گذرگاه های اصلی استفاده می کنند برای عوارض فرانسه آماده نیستند، یعنی اختلال در بنادر و پایانه ها احتمالاً تا سه ماه طول خواهد کشید.

 دولت همچنین اعتقاد دارد  احتمال یک اختلاف سخت بین استان انگلیسی ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند وجود دارد.

 روزنامه تایمز گزارش داد:«  این مدارک که در ماه جاری توسط هیئت دولت با کد « عملیات چکش زرد » جمع آوری شد، چشم اندازی نادر از این طرح  پنهانی را ارائه می دهد که توسط دولت برای دوری است فروپاشی زیرساخت های کشور اجرا می شود».

«این سند از آن جهت قابل توجه است که بررسی دقیقی از آمادگی انگلستان برای برگزیت بدون توافق ارائه می دهد».

 انگلستان به سوی یک بحران قانونی در خانه و یک زورآزمایی با اتحادیه اروپا پیش می رود. نخست وزیر بوریس جانسون بارها قول داده بود که در 31 اکتبر اتحادیه اروپا را بدون یک توافق ترک کند مگر اینکه با مذاکره دوباره در مورد برگزیت موافقت شود.

 پس از بیش از سه سال که مسئله برگزیت در اتحادیه اروپا مطرح شده، این اتحادیه بارها از آغاز مذاکرات برای رسیدن به یک توافق خودداری کرده است. جانسون طی هفته آینده به  رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل  صدراعظم آلمان می گوید که پارلمان وستمینستر نمی‌تواند جلوی برزیل را بگیرد و اگر می خواهند انگلستان در اتحادیه اروپا بماند، باید یک قرارداد جدید بسته شود.

 نخست وزیر انگلستان تحت فشار سیاستمداران برای جلوگیری از خروج بدون توافق قرار دارد و جرمی کوربین، رهبر مخالفان قول داده دولت جانسون را متقاعد کند که برگزیت را به تأخیر بیندازد.

 ولی مشخص نیست که قانون گذاران اتحاد و قدرت کافی را برای جلوگیری از خروج بدون توافق انگلستان از اتحادیه اروپا داشته باشند. این قابل توجه ترین حرکت انگلستان پس از جنگ جهانی دوم است.

 مخالفان برگزیت بدون توافق می‌گویند این اتفاق برای انگلستان یک فاجعه است، به رشد اقتصاد جهان ضربه می زند، امواج آن به بازارهای مالی هم می رسد و ادعای لندن مبنی بر اینکه انگلستان برترین مرکز مالی جهان است را تضعیف می کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند