کدخبر: ۳۰۳۱۶۸ لینک کوتاه

توزیع بیش از یک میلیارد لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان مناطق محروم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با اشاره به اجرای طرح مهر تحصیلی در استان، گفت: ۴۶۶ بسته کیف و نوشت افزار ایرانی بین دانش آموزان مناطق محروم و مناطق سیل زده استان گلستان توزیع شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین روح‌الله سلیمانی‌فرد عصر امروز در مراسم آغاز اجرای طرح مهر تحصیلی در آستانه بازگشایی مدارس اظهارداشت: طرح مهر تحصیلی یکی از رسالت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش و تقویت بعد خیریه سازمان در امر کمک به تحصیل دانش آموزان است که همه ساله در آستانه ماه مهر و شروع سال تحصیلی برگزار می‌شود.

وی افزود: مردم خیر و واقفان گلستانی همواره سعی داشته‌اند به فرموده مقام معظم رهبری جامعه را از فقر مادی و معنوی دور کنند که در همین راستا طرح مهر تحصیلی با مشارکت واقفان و موقوفاتی که با این موضوع به ثبت رسیده‌اند در استان اجرا می‌شود.

مدیرکل اوقاف گلستان گفت: با توجه به اینکه در سال "رونق تولید" قرار داریم با برنامه‌ریزی سازمان اوقاف وامور خیریه دراین طرح از بسته‌های تحصیلی شامل کیف و نوشت افزارهای ایرانی و با طرح‌های ملی و مذهبی استفاده شده است.

وی اظهار کرد: در راستای طرح مهر تحصیلی تعداد 466 بسته کامل کیف و نوشت افزار شامل بیش از 36 هزار قلم از لوازم مختلف و مورد نیاز دانش آموزان در 2 مقطع ابتدایی و متوسطه تهیه شده است.

وی با بیان اینکه این طرح در 7 شهرستان گرگان نواحی1 و 2، شهرستان علی آباد، آزادشهر، گنبد، مینودشت، کردکوی، وبندرگز، اجرا میشود تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح،117 بسته تحصیلی دوره متوسطه و 349 بسته تحصیلی دوره ابتدایی توسط ادارات اوقاف وامور خیریه شهرستان‌ها و نهادهای حمایتی در اختیار دانش‌آموزان مناطق محروم و مناطق سیل‌زده و دانش‌آموزان مستعد و نیازمند قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: ارزش اقلام تهیه شده مجموعا بیش از یک میلیارد ریال است که با یارانه و کمک سازمان اوقاف و امور خیریه با 50 درصد تخفیف بین دانش‌آموزان مناطق محروم و مناطق سیل زده استان توزیع می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند