کدخبر: ۳۰۴۵۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آیا تمام افرادی که یارانه شهریور برایشان واریز نشده به معنی حذف از دریافت یارانه است؟

آیا تمام افرادی که یارانه شهریور برایشان واریز نشده به معنی حذف از دریافت یارانه است؟

اقتصاد نیوز: سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ بودجه ۹۸ گفت: حذف یارانه شهریور افرادی که پیامک حذف یارانه دریافت نکرده اند به علت بروز اختلال در سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها بوده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، حسین میرزایی افزود: به سرپرستان همه خانوارهایی که در مرحله اول تحت عنوان خانوارهای دهک بالا شناسایی شده اند پیامک ارسال شده ، بنابراین افرادی که یارانه شهریور به حساب شان واریز نشده و پیامکی نیز دریافت نکرده اند به معنای حذف از دریافت یارانه نیست بلکه علت آن بروز اختلال در سامانه سازمان هدفمندی یارانه ها بوده است.

وی اضافه کرد: 80 درصد تماس امروز مردم با سامانه 0216369 یعنی حدود هزار و 62 تماس از افرادی بود که یارانه آنها واریز نشده بود اما ما آنها را به عنوان خانوار دهک بالا از دریافت یارانه حذف نکرده بودیم که علت آن هم همانطور که گفته شد اختلال در سامانه سازمان هدفمندی یارانه ها بوده است.

میرزایی گفت: این اختلال از دو امر ناشی شده که یا تغییر در سرپرست خانوار اتفاق افتاده که باید با مراجعه به پلیس +10 و رفع مشکل به بانک مربوطه مراجعه و اعلام حساب کنند. بعضی افراد هم به دلیل بروز مشکل در اطلاعات حساب بانکی شان در اصطلاح سازمان هدفمندی یارانه ها، رد حساب شدند که این افراد باید مستقیم به بانک مراجعه و حساب خود را اعلام کنند البته در صورت هر گونه سوالی می توانند با سامانه سازمان هدفمندی یارانه ها ارتباط برقرار کنند و یا با سامانه 0216369 تماس بگیرند.

وی افزود: خانوارهایی که در مرحله اول ، پیامک یارانه را دریافت کردند اما اعتراض دارند می توانند با در دست داشتن مدرک شناسایی معتبر شامل کارت ملی ، شناسنامه ، گواهینامه و یا گذرنامه به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند و با نشان دادن پیامک احراز هویت شوند ، سپس با دادن اجازه کتبی ، به ستاد اجرایی این اجازه را خواهند داد اطلاعات حساب های بانکی و تراکنش های خرید آنها را بررسی کند ، پس از دادن اجازه نامه ،کد رهگیری به شماره اعلامی سرپرست خانوار ارسال می شود که افراد می توانند با مراجعه به سامانه yaraneh10.mcls.gov.ir شماره ملی خود و کد رهگیری دریافتی را وارد و سپس تراکنش های بانکی خانوار خود را مشاهده کنند.

میرزایی گفت: اگر متوسط مبلغ هزینه کرد در چهارماهه اول سال 98 برای خانوارهای تک نفره کمتر از 4 میلیون تومان ، دونفره کمتر از 5 میلیون تومان ، سه نفره کمتر از 6 میلیون و 500 تومان ، چهارنفره کمتر از 7 میلیون و 500 هزار تومان و برای خانوارهای 5 نفره تا 8 میلیون و 500 هزار تومان باشد یارانه نقدی آن خانوار و یارانه قطع شده مرحله شهریور نیز پرداخت می شود، برای خانوارهای 6 نفره و بالاتر نیز به ازای هر نفر تا 500 هزار تومان به سقف خرید خانوار 5 نفره اضافه می شود.

وی افزود: اما اگر مجموع تراکنش های خرید خانوارها بالاتر از میزان یادشده باشد، اعتراض آنها پذیرفته نخواهد شد.

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 بودجه 98 افزود: مبالغ ذکر شده شامل مجموع تراکنش های خرید اعضای خانوار از طریق دستگاه های کارت خوان و درگاه های پرداخت اینترنتی است و مبالغ کارت به کارت و یا برداشت نقدی جزو تراکنش های خرید خانوار به حساب نمی آید.

میرزایی گفت: با توجه به افزایش قابل توجه اجاره بها ، اجاره بها به عنوان هزینه خانوار و تراکنش خرید در نظر گرفته نشده است اما اجاره بهای منازل مسکونی لوکس که عمدتا در مناطق بالاشهر قرار دارد جزو هزینه کرد خانوار و تراکنش خرید محسوب خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند