کدخبر: ۳۰۹۴۳۵ لینک کوتاه

وزیر اقتصاد: اقتصاد صحیح ، مبتنی بر مالیات است

اقتصادنیوز؛ وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه بهره گیری از نفت برای اداره کشورسم است، افزود: اقتصاد صحیح ، مبتنی بر مالیات است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ فرهاد دژپسند، عصر امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در دفتر استاندار برگزار شده بود، با بیان اینکه بهره گیری از نفت برای اداره کشورسم است، اظهار کرد: در سال 98 درآمد مالیاتی پیشنهاد شده از سوی ما 126هزار و 600 میلیارد تومان بوده است، اما در قانون، 141 هزار میلیارد تومان تصویب شد.

وی افزود: سیاست وزارت دارایی به گونه‌ای است که نمی‌خواهد برای تامین هزینه های دولت، بخش خصوصی دچار فشار مضاعف شود.

دژپسند با بیان اینکه، اقتصاد صحیح ، مبتنی بر مالیات است، تصریح کرد: براساس آمار بانک مرکزی، سه ماه اول ۹۸، رشد غیر نفتی ۰.۴ درصد مثبت بوده است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه در تابستان سال گذشته حدود 840 هزار اشتغال خالص ایجاد شده است، ابراز کرد: در پایان هفت ماه امسال،۲۴/۱۴ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشته ایم، همچنین صادرات غیر نفتی ما از نظر وزنی، ۱۷/۷ درصد رشد داشته است.

وی به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت :باید آموزه های اقتصاد مقاومتی را به طور کامل مدنظر قرار دهیم تا موفق شویم لذا برای اینکه اقتصاد مقاومتی را مبنای دستیابی به رونق اقتصادی نماییم، باید ستاد اقتصاد مقاومتی استان ها از یک قدرت پویا و پایدار برخوردار شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند