کدخبر: ۳۱۳۱۲۷ لینک کوتاه

سهمیه‌ بنزین وانت ها افزایش می یابد؟

رئیس اتحادیه فرشندگان میوه و تره بار تهران گفت: با ارسال نامه به اتاق اصناف ایران خواستار اختصاص سهیمه بنزین به اعضای این اتحادیه به منظور جلوگیری از افزایش هزینه تمام شده این بخش شدیم.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ اسد الله کارگر اظهار داشت:  این اتحادیه نامه ای به اتاق اصناف نوشته و خواستار دریافت سهیمه بنزین  اضافی برای اعضای خود شده است.

وی افزود: اعضای ما روزانه یک تا دو مرتبه با وانت بارهای خود برای خرید میوه و تره بار از نقاط مختلف تهران به میدان مرکزی میوه مراجعه می کنند و برای اینکه هزینه های آنها افزایش نیابد لازم است که سهمیه دریافت کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار ادامه داد: از اعضای خود خواسته‌ایم که قیمت محصولات خود را افزایش ندهند اما برای همراهی بیشتر این بخش، این تسهیلات برای آنها لازم است.

وی گفت: اعضای ما خرده فروشان سطح شهر هستند که میوه را از میدان مرکزی برای فروش به سطح شهر می رسانند،  برای این حمل و نقل از از وانت هایی استفاده می کنند که عمده خودرو های آنها بنزین سوز است.

کارگر در پاسخ به اینکه بر اساس این طرح اعضای اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار نیز بنزین سهیمه ای دریافت می کنند یا خبر  اظهار داشت:  اعضای اتحادیه بار فروشان برای عرضه محصولات خود در میادین مرکزی به طور معمول از خودروهایی با سوخت گازوئیل استفاده می کنند به طوری که 85 تا 90 درصد حمل و نقل آنها از طریق خود روهایی با این سوخت انجام می گیرد، بنابراین تاثیری بر قیمت این بخش نخواهد داشت.

وی افزود: در حال حاضر اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران 4 هزار نفر عضو دارد و همچنین پروانه 2 هزار نفر نیز در دست اقدام است و در مجموع 6 هزار نفر عضو داریم.

کارگر درباره اینکه پیشنهاد دریافت چقدر سهیمه بنزین را داده اید گفت: رقمی برای دریافت سهیمه بنزین به اتاق اصناف ارائه نداده ایم اما در صورتی که سهمیه وانت بار های اعضای فروشندگان میوه و تره بار از 60 لیتر فعلی به 120 لیتر افزایش یابد پاسخگویی نیاز آنها است.

کارگر با بیان اینکه تاثیر افزایش قیمت بنزین بر بازار میوه زیاد نیست اما با اختصاص سهیمه مازاد می توان از همین مقدار نیز جلوگیری کرد  اظهار داشت: هر نیستان وانت می تواند سه تن محصول را حمل کند که با ضرب و تقسیم این رقم در مابه التفاوت بنزین مصرفی هر کیلوگرم میوه یا صیفی رقم قابل توجهی نمی شود.


 

این مطلب برایم مفید است
28 نفر این پست را پسندیده اند