کدخبر: ۳۱۳۸۹۲ لینک کوتاه

چراغ‌سبز آمریکا به شرکت‌های چینی در حمل نفت ایران

اقتصادنیوز: آمریکا تبادل دلار با یک شرکت حمل و نقل دریایی چینی را که به دلیل حمل نفت ایران تحریم شده بود، به صورت موقت مجاز اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری رویترز، آمریکا اعلام کرد بانک‌های آمریکایی می‌توانند به صورت موقت با شعبه شرکت کشتیرانی دولتی چین (COSCO) در استان دالیان که پیشتر در لیست تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفته بود، تبادل دلاری داشته باشند.

آمریکا سوم مهرماه سال جاری این شرکت چینی را به بهانه حمل نفت ایران تحریم کرده بود که باعث افزایش بی‌سابقه قیمت حمل و نقل دریایی جهانی شد.

دفتر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه (به وقت محلی) گفت که لغو این محدودیت در راستای معافیتی است که ماه گذشته میلادی به این شرکت اعطا شده و تا 20 دسامبر  (30 آذرماه) ادامه خواهد داشت.

این نهاد آمریکایی همچنین تاکید کرد که تحریم این شرکت فقط شامل شرکت‌های آمریکایی است و بر معاملات شرکت‌های خارجی با این شرکت چینی تاثیری ندارد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از خروج یکجانبه و غیرقانونی از برجام در اردیبهشت‌ماه سال گذشته، تحریم‌های رفع شده توسط این توافق را علیه ملت ایران بازگرداند.

این مطلب برایم مفید است
18 نفر این پست را پسندیده اند