کدخبر: ۳۱۶۷۳۳ لینک کوتاه

اعلام زمان آغاز دور جدید ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن

اقتصادنیوز:دفتر اقتصاد مسکن از آغاز ثبت‌نام طرح اقدام ملی در فاز ششم این طرح در استان‌های فارس، مرکزی، بوشهر، اردبیل و ‌آذربایجان‌شرقی از ۱۰ صبح امروز۲۶ آذر خبر داد و اعلام کرد: شرایط ثبت‌نام بر اساس ضوابط در شهرهای جدید صدرا، مهاجران، امیرکبیر، عالیشهر و سهند فراهم شده است.

به گزارش اقتصادنیوز مطابق با اعلام این دفتر، این مرحله از ثبت‌نام تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۹ آذر ادامه خواهد یافت و با تکمیل ظرفیت شهرهای استان‌های فاز ششم، سامانه در آن شهر بلافاصله بسته خواهد شد.متقاضیان واجد شرایط با مراجعه به نشانی tem.mrud.ir می‌توانند اقدام به ثبت‌نام کنند. آن‌طور که مسوولان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده‌اند: برای متقاضیان شهرهای شهرستان شیراز در صورت وجود ظرفیت، امکان ثبت‌نام در شهر جدید صدرا نیز وجود دارد. همچنین برای متقاضیان شهرهای اراک، شازند و خمین، علاوه بر شهرهای خودشان در صورت وجود ظرفیت، امکان ثبت‌نام در شهر جدید مهاجران وجود دارد. برای متقاضیان شهرستان‌های اراک، دلیجان و محلات نیز علاوه بر شهر خودشان در صورت وجود ظرفیت، امکان ثبت‌نام در شهر جدید امیرکبیر وجود دارد. علاوه بر این برای متقاضیان شهر بوشهر، صرفا امکان ثبت‌نام در شهر جدید عالیشهر وجود دارد. برای متقاضیان شهرستان‌های تبریز، اسکو، آذرشهر و شبستر نیز علاوه بر شهر خودشان در صورت وجود ظرفیت، امکان ثبت‌نام در شهر جدید سهند وجود دارد.

براساس طرح اقدام ملی مسکن ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طی امسال و سال آتی در سراسر کشور احداث می‌شود. در این طرح، ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید و توسط شرکت عمران شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده توسط شرکت بازآفرینی و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند