کدخبر: ۳۱۷۹۴۸ لینک کوتاه

ثروتمندترین فرد آسیا در سال ۲۰۱۹ چقدر به دارایی خود اضافه کرد؟

اقتصاد نیوز: ثروتمندترین مرد آسیا تقریباً ۱۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ به ثروت خود افزوده و بدین ترتیب ارزش خالص ثروت او به حدود ۶۱ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛  امسال سال خوبی برای موکش آمبانی، ثروتمندترین مرد آسیا بوده است.

 این سرمایه دار هندی تقریباً 17 میلیارد دلار تا بیست و سوم دسامبر به ثروت خود افزود و بدین ترتیب ارزش خالص ثروت او به حدود 61 میلیارد دلار رسید. ثروت خالص جک ما، موسس گروه علی بابا در مقایسه با آمبانی، 11.3 میلیارد دلار رشد داشت و جوزف بزوس 13.2 میلیارد دلار از دست داد.

 افزایش ثروت آمبانی در سال جاری میلادی به خاطر افزایش 38 درصدی سهام او در شرکت ریلاینس اینداستریز بود. این شرکت مجموعه ای است که بیشتر حول سفارش مشتریان فعالیت می کند تا پالایش نفت و تجارت محصولات نفتی. افزایش ارزش سهام این شرکت تقریباً دو برابر افزایش شاخص سهام سنسکس هند طی این مدت بوده است.

سرمایه گذاران به تدریج پول بیشتری در ریلاینس سرمایه گذاری می کنند. شرط بندی بر روی کسب و کارهای جدیدتر مثل مخابرات و خرده فروشی به زودی نتیجه خود را نشان میدهد. آمبانی با هدف ساخت یک شرکت تجارت الکترونیکی داخلی در هند برای به چالش کشیدن شرکتهایی مثل آمازون، تقریباً 50 میلیارد دلار بر روی یک حامل بی سیم که طی سه سال شماره ی یک هند خواهد شد، هزینه کرده است.

موکش آمبانی تعریف ریلاینس اینداستریز را عوض کرد و این شرکت حالا نه تنها در بخش نفت و گاز، بلکه در مخابرات و خرده فروشی و به زودی در تجارت الکترونیک هم مطرح خواهد شد.

این کسب و کارهای جدیدتر احتمالاً  50 درصد درآمدهای ریلاینس را در چند سال آینده تشکیل می دهد.

آمبانی 62 ساله قول داده بدهی خالص این مجموعه را تا اوایل 2021 به صفر برساند. ارزش سهام ریلاینس از پایان 2016 تقریباً سه برابر شده است. آمبانی سابقه خوبی در عمل به تعهداتش دارد و سرمایه گذاران روی او حساب می کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند