کدخبر: ۳۱۸۳۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اعلام برنامه‌های بانک مرکزی و نظام بانکی در سال ۹۹

اقتصادنیوز: رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی برنامه های بانک مرکزی و نظام بانکی برای سال ۹۹ را اعلام کرد.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایبِنا،  عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی نوشت: این روزها، با استناد به لایحه بودجه ۹۹، فضای تبلیغاتی مملو ازمطالب وشایعات درمورد بانک‌ها ، روند تورم ، نرخ ارز ... می باشد.

این فضاسازی‌ها، بطورمرتب و روزانه امنیت روانی اقتصاد کشور را نشانه گرفته است . فارغ از اهداف گویندگان اینگونه مطالب، واقعیت این است که دراوج تحریم وفشارحداکثری و علیرغم تأثیرمقطعی اصلاح قیمت بنزین برشاخص تورم، بانک مرکزی تدابیر لازم را برای تداوم کنترل و مهار تورم انجام داده است.

برای سال آینده، ازجمله مهمترین برنامه ها، مجوزهایی است که در لایحه بودجه ۹۹ آمده است و به این ترتیب خریدو فروش اوراق خزانه نقش کلیدی درکنترل نقدینگی و سیاست پولی پیدا کرده است.

در این راستا، بانک مرکزی، ضمن استمرار مدیریت موفق اضافه برداشت بانک‌ها، با بکارگیری عملیات بازار باز تلاش خواهد کردتا نرخ سود بازار بین بانکی را به گونه ای مدیریت نماید که نرخ تورم درمدارکاهشی مورد نظرقرار بگیرد.

بانک‌ها باید خودرا با شرایط جدیدسیاست پولی تطبیق داده و ترازنامه خودشان را نیز بر مبنای آن سامان بدهند. اثرات این برنامه ها، خود را در کنترل تورم و رونق بخش غیر نفتی نشان خواهد داد .

مردم عزیز اطمینان داشته باشند که علیرغم همه سختی های اینروزهای اقتصادکشور و ناملایمات یکماه اخیر ، بانک مرکزی، اقدامات ثبات ساز خود را با قدرت ادامه خواهد داد و هدف اصلی، که همانا کنترل و کاهش نرخ تورم وتقویت رشداقتصادی است، به یاری خدا و یاری مردم تحقق می یابد.

 

این مطلب برایم مفید است
27 نفر این پست را پسندیده اند