کدخبر: ۳۲۲۹۲۰ لینک کوتاه

رونمایی از طرح سکه برگزیت در انگلیس + عکس

اقتصاد نیوز: تنها چند روز مانده به خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا، خزانه دار سلطنتی این کشور از طرح سکه جدید ۵۰ پنی این کشور رونمایی کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایبِنا، ساجد جاوید، خزانه‌دار انگلیس، از نخستین سکه ۵۰ پنی طرح جدید برگزیت این کشور رونمایی کرد.

این طرح که چند روز پیش از خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا رونمایی شده به عنوان اولین طرح پول این کشور پس از خروج از اتحادیه به شمار می‌رود.

این طرح شامل نوشته "صلح، سعادت و دوستی با تمام ملت‌ها" است که زیر آن روز رسمی ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰، مصادف با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، حک شده است.

5dy5u7BVfkri

قرار بود انگلیس در روز ۳۱ اکتبر سال گذشته از اتحادیه اروپا خارج شود و به همین دلیل جاوید سفارش این طرح با تاریخ ۳۱ اکتبر را در اولین اقدام داده بود اما با به تأخیر افتادن این توافق، میلیون‌ها سکه که با تاریخ ۳۱ اکتبر ضرب شده بودند ذوب شده و برای قطعی شدن تاریخ خروج کنار گذاشته شده‌اند.

قرار است در روز جمعه و همزمان با خروج از اتحادیه اروپا، ۳ میلیون قطعه سکه طرح جدید در چرخه پولی انگلیس توزیع شده و تا پایان سال نیز ۷ میلیون سکه دیگر اضافه شود.

جاوید که مسئولیت مرکز چاپ پول انگلیس را به عنوان خزانه‌دار برعهده دارد نخستین دسته از این سکه‌ها را این هفته به نخست وزیر تحویل خواهد داد.

وی در این‌باره گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یک نقطه عطف در تاریخ این کشور است و این سکه‌ها شروع این دوره جدید را ثبت می‌کنند.

این انتظار وجود دارد که پارلمان اتحادیه اروپا روز چهارشنبه خروج انگلیس از تصویب کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند