کدخبر: ۳۲۲۹۲۱ لینک کوتاه

تشریح جزئیات تغییرات لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم از زبان معاون وزیر اقتصاد

اقتصاد نیوز: محمد دهقان دهنوی با اشاره به تغییرات لایحه جدید مالیاتی دولت، گفت: بایستی پیش‌نویس لایحه با حضور صاحبنظران و کارشناسان اقتصادی، نمایندگان مجلس و بخش‌های پژوهشی و کارشناسی بررسی و چکش‌کاری شود تا اجرای آن برای اقتصاد مطلوب باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه مباحثی مانند مالیات بر مجموع درآمد، ساماندهی مالیات‌ها و مالیات بر عایدی املاک در این لایحه مطرح شده است، گفت: در بحث مالیات بر مجموع درآمد  کسانی که درآمد بیشتری دارند مالیات بیشتری پرداخت می‌کنند. البته بیش از 130 کشور دنیا این نوع مالیات را دریافت می‌کنند.

وی تاکید کرد، همزمان با این موضوع باید سامانه مؤدیان و پایانه‌های فروشگاهی شکل بگیرد و سیستم‌های اطلاعاتی به یکدیگر متصل شوند. از سوی دیگر بایستیاظهارنامه‌ها  مبنای تشخیص مالیات باشد و یک نظام تشویقی و تنبیهی برای ارائه اظهارنامه وجود داشته باشد. مجموعه این موارد در طول زمان در حال پیگیری است.

دهقان دهنوی همچنین در رابطه با اخذ مالیات از سود سپرده بانکی و سهام گفت: مالیات بر سود سپرده و سهام در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم دیده نشده و مالیاتی از آن اخذ نمی‌شود.

به گزارش تسنیم، وزیر اقتصاد  از ارسال لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم به دولت در اول بهمن ماه خبر داده است. این لایحه در حال حاضر در کمیسیونهای تخصصی دولت بررسی خواهد شد و بعد از تکمیل اصلاحات در هیئت دولت تصویب و در نهایت به مجلس ارائه خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند