افزایش سختگیری انگلیس برای ورود کارگران مهاجر

کدخبر: 325548
اقتصاد نیوز: انگلیس که اکنون از اتحادیه اروپا خارج شده، روند ورود کارگران خارجی نیمه ماهر به این کشور را متوقف خواهد کرد و از کارگران ماهر متقاضی کار در این کشور نیز خواهد خواست تا برای ورود به انگلیس پیشنهاد کار، گواهی درآمد و مدرک زبان ارائه کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ انگلیس که اکنون از اتحادیه اروپا خارج شده، روند ورود کارگران خارجی نیمه ماهر به این کشور را متوقف خواهد کرد و از کارگران ماهر متقاضی کار در این کشور نیز خواهد خواست تا برای ورود به انگلیس پیشنهاد کار، گواهی درآمد و مدرک زبان ارائه کنند.

انگلیس در پایان ماه ژانویه به صورت رسمی از اتحادیه اروپا خارج شد، اما دوره انتقالی تا 31 دسامبر ادامه خواهد داشت. در حال حاضر شهروندان اتحادیه اروپا می توانند آزادانه بین دولت های عضو رفت و آمد کنند و همین مسئله سبب شد تا مردم انگلیس در رفراندوم سال 2016 با هدف کاهش ورود اتباع خارجی به خاک این کشور رای به خروج از اتحادیه اروپا بدهند.

پریتی پاتل، وزیر کشور انگلیس در مطلبی در روزنامه سان این کشور نوشت: «نظام جدید مهاجرتی ما روند ورود کارگر نیمه ماهر خارجی و ارزان را متوقف می کند... از سال آینده، تمام کارگران ماهر برای کار در انگلیس باید معیارهای کافی را کسب کنند. آنها باید انگلیسی صحبت کنند، یک پیشنهاد کار قطعی داشته باشند و از حداقل های درآمدی نیز برخوردار باشند.» به گفته پاتل، با این مقررات رقم کلی کارگران خارجی در انگلیس کاهش خواهد یافت.

برخی از احزاب مخالف گفته اند محدودیت های جدید در زمینه مهاجرت به خدمات عمومی نظیر خدمات ملی درمانی که در برخی حوزه ها به شهروندان اروپایی به عنوان پرستار و پزشک وابسته هستند لطمه خواهد زد. دولت انگلیس گفته به کارکنانی که در بخش های دارای کمبود مهارت کار می کنند، امتیازات ویژه قائل خواهد شد.

لندن و بروکسل قرار است تا پایان امسال در مورد شرایط و مفاد توافق خروج که از ابتدای سال آینده اجرایی خواهد شد مذاکره کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما