هزینه سبد معیشت کارگران چند تومان تعیین شد؟

کدخبر: 326723
اقتصاد نیوز: عضو کمیته مزد در شورای عالی کار گفت: مجموع هزینه سبد معیشت یک خانوار ۳.۳ نفری برای سال آینده ۴٫۹۴۰٫۰۰۰ تومان تعیین شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ محمدرضا تاجیک، عضو کمیته مزد شورای عالی کار   درباره جلسه روز گذشته کمیته دستمزد گفت: در جلسه روز گذشته که با حضور شرکای اجتماعی صورت گرفت در ابتدا سبد اقلام خوراکی با آخرین اطلاعات بدست آمده از مرکز آمار بدست آمد و پس از تبادل نظر کارشناسی شرکای اجتماعی اقلام غیر خوراکی نیز مصوب گردید .

وی با بیان این که این رقم اقلام خوراکی و غیرخوراکی توافق پس از هشت جلسه کارشناسی اعضای کمیته مزد بدست آمده است تورم این سبد را نسبت به سبد سال قبل 31 درصد اعلام کرد.

تاجیک از تعیین سبد معیشت کارگران در سال 99 خبر داد و گفت: این رقم برای اقلام خوراکی و غیر خوراکی 49٫400٫000 ریال   تعیین گردید .یعنی هزینه زندگی (مسکن، درمان، آموزش و خوراکی و آشامیدنی و... )برای خانواده کارگران در طی ماه چهارمیلیون و نهصد و چهل هزار تومان است.

عضو کمیته مزد شورای عالی کار  گفت:  جلسات کمیته مزد به صورت سه جانبه ذیل شورایعالی کار با محوریت دستمزد مطابق تبصره 2ماده 41 قانون کار  برای تعیین سبد معیشت کارگران شکل گرفته است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما