کدخبر: ۳۲۷۴۸۱ لینک کوتاه

تاجگردون خبر داد؛

احتمال اصل هشتادوپنجی شدن بودجه ۹۹

اقتصادنیوز؛ غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۹ اصل هشتادوپنجی شدن بودجه سال آینده(بررسی و تصویب در کمیسیون تلفیق یه حای صحن علنی) را محتمل دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ غلامرضا تاجگردون در ابتدای جلسه صبح امروز (یکشنبه) کمیسیون تلفیق بودجه ٩٩ که در صحن مجلس برگزار شد، گفت: تصمیم گرفته شد که امروز جلسه کمیسیون تلفیق تشکیل شود تا ما گزارش خود را آماده و به هیات رییسه مجلس ارائه‌ کنیم.

وی افزود: قاعدتاً جلسه علنی مجلس باید یک روز تشکیل شود تا بتوانیم اذن اصل ٨۵ را از نمایندگان بگیریم و به نظر می‌رسد که محتمل است این اتفاق بیفتد و کمیسیون تلفیق به جای صحن علنی بودجه را بررسی و تصویب کند. در این‌صورت رفت و برگشتی هم بین مجلس و شورای نگهبان خواهد بود که کمیسیون تلفیق باید جورش را بکشد.

رییس کمیسیون تلفیق بودجه ٩٩ با اشاره به ابتلای چند نماینده به کرونا و عدم برگزاری جلسات علنی مجلس، به مزاح گفت: اعضای کمیسیون تلفیق بسیجی‌هایی هستند که باید زودتر روی مین بروند.

گفتنی است، طبق اصل ۸۵ قانون اساسی مجلس در موارد ضروری می‌تواند اختیار وضع بعضی از قوانین را به کمیسیون‌های داخلی خود واگذار کند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند