کدخبر: ۳۲۷۶۱۴ لینک کوتاه

انتقاد از تاخیر در اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی

اقتصادنیوز: رئیس کمیته پول، بانک و بازار سرمایه کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از تاخیر در اجرای قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی، از رییس کل بانک مرکزی خواست با اطلاع رسانی گسترده به ذی‌نفعان، جلوی سرپیچی بانک‌ها از اجرای این مصوبه را بگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حسین زاده بحرینی، طراح قانون حذف جرائم و سود مرکب بانکی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

«قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی، موسوم به قانون حذف جرائم و سود مرکب بانکی، در تاریخ ۹۸/۹/۲۰ در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شد. بانک مرکزی باید ظرف یک هفته یعنی تا ۹۸/۹/۲۷ به بانک‌ها دستورالعمل می‌داد و پس از آن، بدهکاران بانکی تا پایان سال، یعنی سه ماه و سه روز فرصت داشتند تا به شعب بانک‌ها مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

دستورالعمل بانک مرکزی به جای ۹۸/۹/۲۷ در تاریخ ۹۸/۱۲/۵ یعنی با ۶۸ روز تأخیر صادر شده است!

چه کسی پاسخگوی از دست رفتن ۶۸ روز از فرصت سه ماهه، و ۶۸ روز تعلل در اجرای قانون (مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام) است؟

آیا بناست مردم و تولیدکنندگانی که زیر بار سود مرکب، له شده‌اند، از کورسوی امیدی که مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام برایشان فراهم کرده‌اند، منتفع نشوند؟  

مراجعات مردمی مکرر به اینجانب، حاکی از این است که شعب بانک‌ها از دریافت تقاضای ذی‌نفعان این قانون، به بهانه عدم وصول بخشنامه و دستورالعمل، خودداری می‌کنند.
نگرانی من این است که فرصت محدود باقیمانده را هم بانک‌ها با تعلل در ابلاغ دستورالعمل بانک مرکزی به شعب خود، از مردم بگیرند.  

رئیس مجلس و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای صیانت از مصوبه خود، لطفا ورود کنند.

از رئیس کل بانک مرکزی هم که مخاطب اصلی مصوبه مجلس و مجمع تشخیص است، انتظار دارم با اطلاع رسانی گسترده به ذی‌نفعان، جلوی سرپیچی بانک‌ها از اجرای این مصوبه را قبل از فوت وقت بگیرد.»

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند