لایحه بودجه ۹۹ به شورای نگهبان می رود /آخرین تصمیمات مجلس و دولت درباره بودجه سال آینده

کدخبر: 327683
اقتصادنیوز: معاون قوانین مجلس شورای اسلامی جلسه صبح امروز این معاونت درباره بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل خبرآنلاین حسین میرمحمدصادقی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین بررسی‌های مجلس و دولت درباره لایحه بودجه ۹۹، گفت: مصوبه کمیسیون تلفیق درباره بودجه سال آینده از سوی هیئت رئیسه به این معاونت ارسال شده است و ما امروز هم جلسه مشترکی با برخی اعضای دولت و نیز تعدادی از اعضای کمیسیون تلفیق داشتیم که آقای تاجگردون رئیس این کمیسیون نیز در این جلسه حضور داشت.

 وی افزود: ما نظراتی را پیرامون موارد مطرح‌شده نسبت به لایحه بودجه ۹۹ به هیئت رئیسه مجلس اعلام کردیم و در این جلسه پیشنهادات ما بررسی شد که این پیشنهادات بیشتر مربوط به مسائل شکلی و نگارشی بود.

معاون قوانین مجلس تصریح کرد: در این جلسه قرار شد گزارش نهایی بودجه ۹۹ از سوی آقای لاریجانی رئیس مجلس به‌زودی طی نامه‌ای به شورای نگهبان ارسال شود.

میرمحمدصادقی تأکید کرد: در بخش دیگری از این جلسه قرار شد مصوبه کمیسیون تلفیق درباره بودجه سال ۹۹ و طبق اصل ۸۵ قانون اساسی به شورای نگهبان ارسال شود و مجلس جلساتی برای بررسی لایحه بودجه سال آینده نداشته باشد.

وی اضافه کرد: البته برخی بخش‌های بودجه ۹۹ نیاز به اذن خاص مقام معظم رهبری دارد که باید مشخص شود.

معاون قوانین مجلس با اشاره به ایرادات این معاونت نسبت به لایحه بودجه ۹۹، گفت: حدود ۶۰ مورد ما نسبت به مصوبه کمیسیون تلفیق درباره بودجه سال آینده ایراداتی داشتیم، البته به‌شکلی نبود که اصل مصوبه را تغییر دهد.

میرمحمدصادقی ادامه داد: در بودجه ۹۹ و طبق مصوبه کمیسیون تلفیق موارد مبهمی وجود داشت و طوری رفع ابهام شد که ایرادات شورای نگهبان نسبت به این لایحه به حداقل برسد.

وی اضافه کرد: برخی بندهای مصوبه کمیسیون تلفیق درباره بودجه سال ۹۹ دارای ابهاماتی بود که ارجاعات آن در برخی بخش‌ها درست نبود که قرار شد این ابهامات نیز برطرف شود.
معاون قوانین مجلس در پایان خاطرنشان کرد: گزارش اداره قوانین درباره بودجه ۹۹ امروز به آقای لاریجانی ارجاع شده است و ایشان نیز در نامه‌ای این گزارش را به شورای نگهبان ارسال خواهد کرد.

تیتر یک
بیشتر
از دست ندهید
بلیط هواپیما