کدخبر: ۳۲۷۹۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جزییات طرح یارانه ترکیبی

اقتصادنیوز: حسین میرزایی سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی در گفت‌وگوی تلویزیونی درباره طرح پیشنهادی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برای تلفیق شدن یارانه و بسته معیشتی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران،حسین میرزایی گفت :طی جلساتی که داشتیم بررسی کردیم در نهایت در کمیسیون تلفیق تصویب شد به همین روش تفکیک شده، یارانه و کمک معیشتی پرداخت شود.

وی اظهار کرد: پیشنهادی از سوی کمیسیون تلفیق مطرح شد که یارانه و کمک معیشتی با هم تلفیق و مبلغ آن کاهش یابد. با بررسی‌هایی که صورت گرفت شاهد افرادی بودیم که نیازمندی بیشتری دارند و این پیشنهاد به ضرر آن‌ها بود.

میرزایی گفت: تبصره ۱۴ بودجه ۹۸ اعلام کرده بود که سه دهک بالای درآمدی از رایانه حذف شود و اگر حمایت معیشتی به این ۳ دهک داده شود نقض این تبصره است.

وی ادامه داد:طی جلساتی که داشتیم بررسی کردیم در نهایت در کمیسیون تلفیق تصویب شد به همین روش تفکیک شده، یارانه و کمک معیشتی پرداخت شود.

میرزایی گفت: قرار بود از ابتدا به تمام افراد بسته معیشتی واریز نشود چرا که اطلاعاتی دقیقی از سطح درآمدی مردم نداشتند.

وی افزود: در وزارت کار با فرایند الکترونیک بررسی‌های لازم انجام شد تا افرادی که نیازمند دریافت این بسته معیشتی نیستند حذف شوند و این کمک معیشتی را دریافت نکند، هرچند که برخی از مردم اعتراض به این شیوه داشتند.

این مطلب برایم مفید است
49 نفر این پست را پسندیده اند