کدخبر: ۳۲۸۴۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شانا اعلام کرد؛

کاهش محسوس مصرف بنزین در اسفندماه

اقتصادنیوز؛ میانگین مصرف روزانه بنزین کشور که پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت (۲۴ آبان‌ماه ۹۸)، از ۹۵ میلیون لیتر به ۷۵ میلیون لیتر در روز رسیده بود، پس از شیوع ویروس کرونا در ۱۶ روز نخست اسفندماه ۹۸ به حدود ۷۲ میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ میانگین مصرف روزانه بنزین کشور پیش از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت (۲۴ آبان‌ماه ۹۸)، ۹۵ میلیون لیتر در روز بود که پس از اجرای این طرح با ۲۰ میلیون لیتر کاهش به ۷۵ میلیون لیتر در روز رسید.

این در حالی است که طبق اعلام شانا، کاهش پلکانی مصرف بنزین با شیوع ویروس کرونا و در پی آن خانه‌نشین شدن مردم و کاهش محسوس تردد خودروها، در ۱۶ روز نخست اسفندماه به رقم مصرف حدود ۷۲ میلیون لیتر در روز رسید و انتظار می‌رود این روند با توجه به محدویت‌هایی که برای سفرهای نوروزی اعمال شده است، همچنان ادامه یابد.

از سوی دیگر باتوجه به انتشار ویروس کرونا در کشور باید گفت به‌رغم کاهش ترددها و خلوت‌تر شدن خیابان‌ها انتظار می‌رود با توجه به ابلاغیه‌های صادر شده از سوی شرکت ملی پخش، توجه خاص‌تری نسبت به نحوه سوخت‌گیری در جایگاه‌های عرضه سوخت چه از سوی جایگاه‌داران و چه از سوی مردم صورت بگیرد.

بر اساس ابلاغیه‌ای که به‌تازگی از سوی شرکت‌ ملی‌ پخش‌ فرآورده‌های‌ نفتی صادر شده است، سرنشینان خودرو با توجه به محدودیت‌های ایجادشده به‌منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا یا باید با استفاده از دستکش اقدام به سوخت‌گیری کنند، یا به اپراتورهای جایگاه اجازه این کار را بدهند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند