بازار سقز یک هفته تعطیل شد

کدخبر: 328507
در پی افزایش شمار مبتلایان به کرونا در سقز، ستاد پیشگیری ازکرونای این شهرستان، امروز تصمیم به تعطیلی بازار این شهر گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بر اساس این تصمیم، پاساژها و مجتمع‌های تجاری شهر سقز تا روز شنبه آینده تعطیل هستند. مقامات و منابع خبری در سقز، از رشد فزآینده مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان اظهار نگرانی کرده‌اند.

ستاد پیشگیری ازکرونا در سقز گفته که شیوع ویروس کوویید 19 در این شهر، در جریان برگزاری یک آیین ختم در یک مسجد سقز در 20 بهمن ماه 1398 آغاز شده است .

خبرنگاران فعال در سقز گزارش می‌کنند تعداد افرادی که در حال حاضر در بیمارستان امام(ره) قرنطینه هستند به بیش از 50 نفر رسیده و تقریبا ظرفیت بخش قرنطینه‌ این بیمارستان کامل شده و به بیمارستان تامین اجتماعی برای پذیرش بیماران اعلام آماده باش شده است.

آمارهای رسمی حاکی از آن است که تا امروز ابتلای 29 بیمار تحت مراقبت به ویروس کرونا در این شهرستان قطعی شده است.

این روند، مسئولان ستاد پیشگیری از کرونای شهرستان سقز را مجاب کرده که در ادامه اقدامات کنترلی خود قرائت کنتورهای آب، برق و گاز تا یک ماه آینده در سقز ممنوع کنند و متصدیان قرائت کنتور تا یک ماه دیگر به منازل مراجعه نمی کنند.

از سوی دیگر، ستاد پیشگیری از کرونای سقز از مشترکان دارای پروانه بهره‌برداری از منابع آب چاه، چشمه و رودخانه خواسته است که تا ابتدای اردیبهشت از مراجعه به دستگاه مربوطه و دفاتر پیشخوان جهت تمدید پروانه‌های خود، خودداری کنند.

ستاد پیشگیری از کرونای سقز همچنین به شهروندان اطلاع رسانی کرده که مواد شوینده دست با بیس الکلی و استاندارد در ظرف‌های 250 سی‌سی از فردا در داروخانه‌ها این شهر و با قیمت مصوب 9250 تومان توزیع می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما