کدخبر: ۳۲۸۷۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی:

احتمال کمبود لوازم خانگی در سال ۹۹

اقتصادنیوز: بازار در رکود به سر می‌برد علی رغم اینکه تولید کارخانه‌ها کم شده، اما به دلیل اینکه خریدار زیادی وجود ندارد این کمبود در بازار مشخص نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، مرتضی میری گفت: اگر شرایط تولید به همین روال باشد، سال آینده در صورت استقبال مردم از خرید احتمالا با کمبود لوازم خانگی مواجه خواهیم شد.

وی گفت: به دلیل اینکه بازار در رکود به سر می‌برد در حال مکاتبه با وزیر اقتصاد هستیم تا برای واحداهای صنفی که باید برای مالیات ۹۸ تا خرداد ۹۹ اظهارنامه پر کنند تسهیلاتی قائل شوند.

میری با بیان اینکه بازار لوازم خانگی نیز از ویروس کرونا مصون نبوده است، بیان کرد: شیوع بیماری کرونا موجب کاهش ۵۰ درصدی فروش در بازار لوازم خانگی شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی درباره قیمت‌ها بیان کرد: مقرر شده تا تولیدکنندگان در سال آینده با برگزاری جلسات با مسئولان وزارت صمت در این باره تصمیم گیری کنند.

وی درباره طرح شناسه دار کردن کالاها برای مقابله با قاچاق گفت: حدود ۷۰ درصد اعضای اتحادیه برای شناسه دار کردن کالاهای خود مراجعه کردند و مابقی هم احتمالا کالایی برای شناسه دار کردن نداشتند.

میری با بیان اینکه به دلیل شیوع کرونا هنوز برخورد و مراجعه بازرسین آغاز نشده است، تصریح کرد: در تهران حدود ۳۰ هزار شناسه کالا توسط اتحادیه صادر شده است.

این مطلب برایم مفید است
23 نفر این پست را پسندیده اند