جزئیات افزایش تسهیلات بانکی

کدخبر: 329381
اقتصادنیوز: آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که مانده تسهیلات بانکی در پایان سه ماهه سوم سال ۹۸ به یک هزار و ۷۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۲۳ درصد و نسبت به پایان سال گذشته ۱۵.۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بررسی آمار بانک مرکزی نشان دهنده رشد ۲۶.۹ درصدی سپرده ها و افزایش ۲۳ درصدی مانده تسهیلات بانکی در پایان آذر ۹۸ است.

مانده کل سپرده‌ها در پایان آذرماه دو هزار و ۴۷۱ هزار میلیارد تومان شده که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۲۶.۹ درصد و نسبت به پایان سال ۹۷ حدود ۱۹.۶ درصد رشد داشته است.

بیشترین مبلغ سپرده‌ها نیز به استان تهران با یک هزار و ۳۲۹ هزار میلیارد تومان و کمترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۶.۵ هزار میلیارد تومان تعلق دارد.

نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۷۸.۵ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۲.۴ درصد و نسبت به پایان سال قبل ۲.۸ درصد کاهش داشته است.

نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی در استان تهران به عنوان بزرگترین سپرده گذار و تسهیلات گیرنده در کشور معادل ۹۲.۷ درصد است. بالا بودن این ارقام در استان تهران، ناشی از قرار گرفتن دفاتر مرکزی شرکت های بزرگ در این شهر و انجام تراکنش های مالی آنها در پایتخت است.

تیتر یک
  • حقوقی های بازار سهام از پس خرس ها بر می آیند؟

    اقتصادنیوز: دیروز در شرایطی که شاخص هم‌وزن بیش از ۵ هزار واحد سقوط کرد حقوقی‌ها توانستند شاخص را سبزپوش نگه دارند، آیا…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید