محدودیت صادرات اقلام بهداشتی در اروپا

کدخبر: 329624
اتحادیه اروپا صادرات هرگونه اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی محافظ را محدود می‌کند تا بتواند با ویروس کرونا بهتر مبارزه کند.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، اتحادیه اروپا روز یکشنبه محدودیت‌هایی را در زمینه صادرات ماسک و سایر تجهیزات پزشکی محافظتی اعمال کرد، زیرا می کوشد تجهیزات خود را برای مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا در اروپا نگه دارد.

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در ویدئویی که در صفحه توئیتر خود منتشر کرد در این باره گفت: ما امروز یک رویه را به منظور صدور مجوزهای صادراتی برای تجهیزات محافظت پزشکی اتخاذ کرده‌ایم. این بدان معنی است که چنین کالاهای پزشکی فقط با مجوز صریح دولت های اتحادیه اروپا می توانند به کشورهای غیر اتحادیه اروپا صادر شوند.

وی هشدار داد که کشورهای اتحادیه اروپا با اعمال محدودیت های مرزی، زنجیره های تأمین را تهدید می کنند و خطرات کمبود را افزایش می دهند.

این اقدام در حالی انجام شد که آلمان آخرین کشور اتحادیه اروپا است که مرزهای خود را بست و از روز دوشنبه عبور از فرانسه، اتریش و سوئیس را متوقف کرد تا بتواند سرعت انتشار ویروس کووید 19 را کند کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما