کدخبر: ۳۳۰۳۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مسکن ملی متری چند؟

مسکن ملی متری چند؟

اقتصاد نیوز: با وجود آنکه در روزهای اخیر قیمت مسکن ملی در شهر جدید پرند متری ۳.۵ تا ۴ میلیون تومان عنوان شده بود، مدیر عامل عمران پرند گفت که این قیمت برای طرح های مشارکتی است اما واحدهای ثبت نامی را با قیمت متری ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان واگذار می کنیم.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، در روزهای اخیر یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت عمران پرند، قیمت هر متر مربع واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در این شهر را ۳.۵ تا ۴ میلیون تومان اعلام کرده و گفته بود که ممکن است در بعضی واحدها قیمت تا متری ۴.۵ میلیون تومان هم برسد.

در این رابطه محسن وطن خواهی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند به ایسنا گفت: احتمالاً منظور از رقمهای متری ۴ میلیون تومان و بیشتر مربوط به واحدهایی​ است که به شکل مشارکتی در شهر جدید پرند اجرا می شود و البته تعداد آنها زیاد نیست و حدود ۳۰۰۰ واحد است.

تحویل اولین واحدهای مسکن ملی پرند در شهریور ماه

وطن خواهی درباره زمان تحویل اولین واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید پرند گفت: بعضی از پروژه های مسکن ملی به پیشرفت فیزیکی مناسبی رسیده و به طور قطع تا قبل شهریور ماه سال جاری اولین واحدها را در پرند به متقاضیان تحویل می‌دهیم. دومین مرحله نیز احتمالاً بهمن ماه خواهد بود و انشاالله تمام واحدهای مسکن ملی پرند در سال جاری به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم واحدهای ثبت نامی طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید پرند با لحاظ قیمت زمین و محوطه سازی از متری ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان مدنظر وزارت راه و شهرسازی فراتر نرود تصریح کرد: با وجود آنکه قیمت آهن آلات و مصالح ساختمانی حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده، تمام سعی ما این است که واحدهای پروژه اقدام ملی با همان نرخ های سابق که اعلام شد به دست متقاضیان برسد.

وطن خواهی گفت: حدود ۲۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید پرند اجرا می شود که از این تعداد ۱۰ هزار واحد به صورت ثبت نامی است و مابقی به شکل قراردادهای مشارکتی با دستگاههای دولتی و یا بخش خصوصی انجام می شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با بیان اینکه در مرحله اول حدود ۱۰ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در پرند ثبت نام کردند اظهار کرد: احتمالا این تعداد با ریزش مواجه می‌شود. تا پیش از شیوع ویروس کرونا مراحل تکمیل ثبت نام از متقاضیان طرح اقدام ملی و همچنین مسکن مهر انجام می شد که فعلاً متوقف شده اما احتمالاً از ۱۵ فروردین به بعد مجدداً کارگزاری پرند فعالیت خود را شروع می‌کند.

وی درباره تفاوت واحد های ثبت نامی و واحدهای مشارکتی مسکن ملی در پرند گفت: واحدهای مسکن ملی در هر دو بخش ثبت نامی و مشارکتی از کیفیت بالاتری نسبت به مسکن مهر برخوردار است. استانداردهای مقاوم سازی در هر دو پروژه یکی کیست اما مسکن ملی از نظر نما، شکل و نصبیات، مرغوب تر از مسکن مهر خواهد بود.

وطن خواهی افزود: از سوی دیگر در طرح های مشارکتی ممکن است سازنده بخواهد واحدهای لوکس تری بسازد که طبیعتاً قیمت آن تا متری ۴.۵ میلیون تومان هم برسد.


 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند