کدخبر: ۳۳۱۳۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اقتصاد بحرین برای نخستین بار در دو سال اخیر کوچک شد

اقتصاد بحرین برای نخستین بار در دو سال اخیر کوچک شد

اقتصاد نیوز: در سه ماهه پایانی سال قبل اقتصاد بحرین ۰.۴۴ درصد کوچک شد که این رشد، بسیار کمتر از ۲.۶۵ درصد پیش بینی شده و بدترین عملکرد اقتصادی این کشور از سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ تاکنون بوده است. در بین بخش های مختلف، خدمات دولتی با رشد منفی ۲۰.۲۷ درصد بیشترین تاثیر را در منفی شدن رشد اقتصادی بحرین داشته و پس از این بخش نیز، حمل و نقل با رشد منفی ۵.۴۳ درصد و رستوران و هتلداری با رشد مفی ۰.۰۵ درصدی قرار دارند. از سوی دیگر بیشترین رشد مربوط به تولید با ۵.۷۴ درصد بوده است و پس از آن نیز ساخت و ساز با ۲.۳ درصد و معدن با ۱.۷ درصد قرار دارند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ در دیگر کشور همسایه یعنی پاکستان نیز شیوع کرونا باعث کاهش تقاضا و کاهش تورم شد تا جایی که متوسط نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به مارس با ۱.۳ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۱۰.۷ درصد رسید که کمترین تورم ثبت شده در این کشور از ژوییه سال قبل محسوب می شود. تورم مواد غذایی با ۱۳.۶ درصد صدرنشین اقلام مختلف بوده است. بر مبنای ماهانه نیز نرخ تورم پاکستان در ماه مارس ۰.۳ درصد اندازه گیری شد که نسبت به ماه قبل افزایشی نداشته است.  

از سوی دیگر مرکز آمار ایتالیا اعلام کرد نرخ بیکاری این کشور در ماه فوریه با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۹.۸ درصد رسیده است اما انتظار می رود نرخ بیکاری در ماه های پیش رو تحت تاثیر شیوع کرونا مجددا دو رقمی شود. ایتالیا بیشترین شمار قربانیان کووید-۱۹ در جهان را دارد.  

طی این مدت شمار بیکاران با ۱۸ هزار نفر کاهش به دو میلیون و ۵۱۳ هزار نفررسیده و شمار شاغلین نیز با ۱۰ هزار نفر کاهش، رقم ۲۳ میلیون و ۲۶۲ هزار نفر را ثبت کرده است. نرخ بیکاری جوانان که شمار جمعیت فاقد شغل ۱۵ تا ۲۴ سال را می سنجد به ۲۹.۶ درصد رسیده که بالاترین سطح ۹ ماه اخیر محسوب می شود.  

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند