کدخبر: ۳۳۱۴۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آخرین شنیده‌ها درباره سرنوشت پروژه‌های ساختمانی در دوره فاصله‌گذاری اجتماعی

اقتصادنیوز:در حالی‌که به دنبال شیوع ویروس کرونا و در نتیجه تعطیلی کارگاه‌های ساختمانی بازار ساخت و ساز در برزخ قرار گرفته، قرار است در روزهای آینده درخصوص وضعیت این بازار در ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم‌گیری شود.

به گزارش اقتصادنیوز در این زمینه قرار است در روزهای آینده ستاد ملی مبارزه با کرونا درخصوص نحوه انجام فعالیت‌های ساختمانی، توقف این فعالیت‌ها یا اعمال محدودیت در اجرای پروژه‌های ساختمانی و فعالیت‌های مربوط به ساخت وساز تصمیم‌گیری کند.

شنیده‌ها حاکی است قرار است در این زمینه پروتکلی تنظیم شود که هرگونه فعالیت یا عدم فعالیت در بازار ساخت‌وساز بر مبنای این پروتکل وبا تبعیت از ضوابط آن انجام شود. این در حالی است که قرار است این پروتکل با اولویت حفظ سلامتی و جان فعالان ساختمانی و سایر شهروندان تنظیم شود. هدف ازتنظیم این پروتکل نیز رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور عنوان شده است. به این ترتیب و در صورت تصویب این پروتکل به زودی درباره سرنوشت ساخت و سازها تصمیم‌گیری و ساخت وساز بر مبنای آن انجام می‌شود. در این رابطه چند سناریو مطرح است که تعطیلی ۱۰۰ درصدی فعالیت‌ها و پروژه‌های ساختمانی یکی از آنها است. در صورتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا به این تصمیم برسد و در پروتکل محدودیت‌های مربوط به انجام فعالیت‌های ساختمانی در دوره خطر شیوع گسترده این ویروس توقف فعالیت‌های ساختمانی درج شود، همه سازنده‌ها موظف به تعطیلی کارگاه‌های ساختمانی خواهند شد. با این حال در صورتی که این ستاد به این نتیجه برسد که می‌توان با رعایت ضوابط فاصله‌گذاری اجتماعی و همچنین مسائل و توصیه‌های ایمنی فعالیت‌های ساختمانی در سطوح مختلف ادامه پیدا کند، تعطیلی کارگاه‌های ساختمانی الزامی نخواهد بود و می‌توان با رعایت برخی الزامات فعالیت‌های ساختمانی را ادامه داد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند