کدخبر: ۳۳۱۶۵۹ لینک کوتاه

کاهش تولید آمریکا، شرط تولیدکنندگان بزرگ اوپک

اقتصاد نیوز: تولیدکنندگان بزرگ نفت دنیا از جمله عربستان و روسیه در شرایطی با کاهش تولید موافقت می کنند که آمریکا به آنها بپیوندد.

 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ تولیدکنندگان بزرگ نفت دنیا از جمله عربستان و روسیه در شرایطی با کاهش تولید موافقت می کنند که آمریکا به آنها بپیوندد. هدف از این کاهش تولید مقابله با تاثیرات مخرب شیوع ویروس کرونا بر تقاضای نفت است.

 تقاضای جهانی نفت 30 درصد معادل 30 میلیون بشکه در روز کاهش یافته و در همین حال عربستان و روسیه بازارها را با نفت اضافی پر کرده اند.

 هفته گذشته سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش از جمله روسیه طی ائتلافی گفتگو در مورد کاهش تولید را آغاز کردند ولی از کشورهای غیراوپک مخصوصاً آمریکا هم می‌خواهند تا همکاری کنند.

 به گفته دو منبع اوپک، اجلاس روز پنجشنبه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود.

  آمریکا متعهد به مشارکت در هیچ قراردادی نیست. به گفته دونالد ترامپ، طبق این قرارداد 10 تا 15 درصد از عرضه جهانی نفت از بازار خارج می شود. شرکت های آمریکایی به خاطر قوانین ضد تراست نمی‌توانند تولیدشان را تغییر دهند.

 کاخ سفید اعلام کرده تنها مذاکره بین سایر کشورها را تشویق می کند. شرکت های بزرگ نفت آمریکا و گروه های صنعتی این کشور مخالف کاهش تولید اجباری هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند