کدخبر: ۳۳۲۵۱۵ لینک کوتاه

توقیف حدود ۱۰۰۰ خودرو در گیلان در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه ورود خودروهای غیربومی به گیلان همچنان ممنوع است، گفت:  از ابتدای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، ۹۷۳ دستگاه خودرو به علت عدم توجه به ممنوعیت‌های تردد در استان توقیف و ۵ هزار و ۷۷۰ راننده متخلف نیز به علت تردد غیرضروری و عدم توجه به مقررات اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی اعمال قانون شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سردار عزیزاله ملکی در گفت‌وگویی با اعلام این خبر اظهار کرد: اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، مرحله گذر از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و آغاز فعالیت برخی از اصناف کم خطر و فعالیت برخی از مراکز علمی و فرهنگی کشور است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه با اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند، منع تردد خودروهای پلاک داخل استان در معابر استانی برطرف شده است، افزود: خودروهای پلاک بومی از این پس می‌توانند در معابر داخلی استان تردد کنند، اما منع تردد برای خودروهای پلاک غیر بومی استان همچنان وجود دارد و از ورود آنها به گیلان جلوگیری می‌شود.

سردار ملکی با اعلام اینکه هرگونه تغییر در اجرای طرح‌های ترافیکی و اطلاعیه‌های مرتبط با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از طریق پلیس اطلاع رسانی خواهد شد، بیان کرد: نظارت و کنترل بر واحدهای صنفی، نظارت بر پارک‌ها و تفرجگاه‌ها و همچنین شناسایی و مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای سلامت محور با همکاری مردم و اشرفیت اطلاعاتی با جدیت در دستورکار پلیس قرار دارد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، 973 دستگاه خودرو به علت عدم توجه به ممنوعیت‌های تردد در استان توقیف و 5 هزار و 770 راننده متخلف نیز به علت تردد غیرضروری و عدم توجه به مقررات اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با جریمه 500 هزار تومانی اعمال قانون شدند.

وی تصریح کرد: از ابتدای اجرای طرح تاکنون 880 واحد صنفی متخلف به علت عدم رعایت موازین و مقررات مبارزه با انتشار ویروس کرونا پلمب و از ادامه فعالیت این واحدها جلوگیری به عمل آمده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر لزوم خودداری از سفر به گیلان تا اطلاعیه‌های بعدی و دفع کامل خطر ابتلاء به ویروس کرونا از مردم خواست در صورت مشاهده مواردی از گران فروشی و احتکار مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های 110 به پلیس اطلاع دهند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند