جزئیات افزایش فروش میادین میوه و تره‌بار در فروردین

کدخبر: 332880
اقتصادنیوز: مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران از افزایش ۴۱ درصدی فروش محصولات میادین میوه و تره‌بار در فروردین ماه سال جاری نسبت به فروردین ماه سال گذشته خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، سید سعید راد با اشاره به اینکه به‌طور متوسط روزانه ۴۰۰۰ تُن محصول در میادین به فروش می‌رسد، افزود: با توجه به اینکه ایام نوروز امسال، اکثریت مردم تهران به سفر نرفتند و پایتخت، شلوغ‌ترین تعطیلات عید را در سال‌های اخیر تجربه کرد که این میزان از افزایشی بالغ بر ۴۱ درصد برخوردار بود.

 وی با اعلام اینکه در فروردین ماه مرکباتی همچون پرتقال، لیموتُرش و لیموشیرین در میادین میوه و تره بار با افزایش تقاضا رو به رو بودند، ادامه داد: با وجود افزایش تقاضا، با تدابیر و تمهیداتی که پیش از آغاز سال جاری به کار گرفته بودیم، تلاش کردیم تا نیاز شهروندان به این محصولات را برطرف کنیم. 

راد با اشاره به اینکه شهروندان همزمان با شیوع ویروس کرونا به خرید انواع مرکبات و محصولاتی همچون سیر و پیاز روی آوردند و حتی محصولی همچون زنجبیل نیز در سبد خرید خانواده‌ها قرار گرفت، اظهار کرد: به همین دلیل، مرکبات، سیر و پیاز را می‌توان از محصولات پرطرفدار دوران کرونا نام برد.

راد با بیان اینکه البته فروش محصولاتی همچون سیب درختی اعم از سیب زرد و قرمز، سیب زمینی و موز نیز در فروردین ماه از افزایش قابل ملاحظه‌ای برخوردار بودند، تصریح کرد: تامین این محصولات در قالب عرضه سیب و پرتقال تنظیم بازار و تمدید طرح فروش نوروزی و ارائه خدمات بدون وقفه میادین میوه و تره بار در ایام نوروز، بر روی کنترل قیمت این محصولات در سطح شهر موثر بود.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، راد با اعلام اینکه فارغ از اینکه شهروندان نسبت به کدام محصولات اقبال بیشتری دارند و از چه محصولی کمتر استقبال می‌کنند، میادین میوه و تره بار انواع میوه، سبزیجات و صیفی‌جات و نیز سایر کالاهای مورد نیاز شهروندان را عرضه می‌کنند، خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را به عمل آورده‌ایم تا فاصله ۴۰ درصدی اختلاف قیمت میادین میوه و تره بار با میانگین قیمت‌های سطح شهر را برای کمک به اقتصاد خانوارهای پایتخت حفظ کنیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما