کدخبر: ۳۳۳۱۶۲ لینک کوتاه

پاسخ صندوق بین‌المللی پول به دو پرسش «دنیای اقتصاد» +فیلم

اقتصادنیوز؛ جهاد ازعور مدیر بخش خاورمیانه صندوق بین‌المللی پول امروز چهارشنبه در پاسخ به ۲ پرسش روزنامه دنیای اقتصاد درباره چشم‌انداز اقتصاد ایران و همچنین درخواست تهران از این نهاد برای اعطای وام توضیح داد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ مدیر بخش خاورمیانه و آسیای میانه صندوق بین‌المللی پول به دو سوال روزنامه «دنیای اقتصاد» درباره چشم‌انداز اقتصاد ایران و آخرین وضعیت درخواست وام از صندوق بین‌المللی پول پاسخ داد. 

جهاد ازعور در این باره گفت: اجازه دهید ابتدا همبستگی خود را با مردم ایران اعلام کنم که همانند دیگر اعضای صندوق با چالش‌های برخاسته از بحران شیوع کرونا مواجه شده است و این موضوع شوک بزرگی محسوب می‌شود. بحران بهداشتی در ایران، اوضاع سخت اقتصادی را تشدید کرده و پیش‌بینی می‌کنیم که به‌زودی تولید ناخالص داخلی ایران در سال جاری 6% کاهش یابد. می‌دانیم که در سال گذشته نیز به دلیل تحریم‌ها این رقم به منفی 5/6 درصد رسیده بود. همچنین شاهد کاهش مستمر قیمت نفت بودیم که این عامل نیز در اقتصاد ایران اثر می‌گذارد، اما در سال آینده اگر شرایط بر همین منوال باقی بماند، پیش‌بینی می‌کنیم که بهبود اقتصاد با رشد 1/3 درصدی رقم بخورد.

 این مدیر IMF‌ درباره تقاضای وام ایران تاکید کرد: درخواست ایران را دریافت کردیم اما با توجه به تعاملات محدود با ایران (در دو سال اخیر) جمع‌آوری اطلاعات لازم و تصمیم‌گیری IMF به درازا کشیده است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند