کدخبر: ۳۳۳۷۱۲ لینک کوتاه

ابلاغ مصوبه ترخیص ۴ میلیون تن کالای اساسی

اقتصادنیوز: مصوبه ستاد تنظیم بازار برای رفع مشکلات ترخیص چهار میلیون تن کالای اساسی موجود در بنادر ابلاغ شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از گمرک ایران، مصوبه ستاد تنظیم بازار برای رفع مشکلات ترخیص چهار میلیون تن کالای اساسی موجود در بنادر ابلاغ شد.

در این مصوبه آمده است: با توجه به دستور ریاست محترم جمهوری در خصوص تعجیل در ترخیص چهار میلیون تن کالای اساسی موجود در بنادر (مشمول ارز ۴۲۰۰ تومان) و لزوم هماهنگی دستگاه‌های مرتبط از جمله بانک مرکزی، گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای عملی شدن این موضوع  تصمیمات ذیل در این خصوص اتخاذ شد:

۱. مقرر شد تخصیص ارز ذرت‌های رسوبی در گمرک جمهوری اسلامی توسط بانک مرکزی مطابق نامه تاریخ بیست و سوم فروردین ماه که توسط قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی تایید و ارسال شده است، بدون فوت وقت و با کمترین بروکراسی اداری اقدام شود.

۲. گمرک مکلف است، تایید کد تخصیص ارز را به معنی در صف تامین تلقی و تمام محموله‌های ذرت رسوبی که کد تخصیص سیستمی دریافت کردند را ترخیص کند.

۳. کلیه صاحبان محموله‌های ذرت رسوبی در بنادر که کد تخصیص دریافت کرده اند، مکلف اند حداکثر ظرف دو هفته نسبت به ترخیص محموله‌های ذرت از گمرکات کشور و توزیع در چارچوب مصوبات ابلاغی اقدام کنند. بدیهی است در صورت عدم اقدام موثر از سوی دارندگان محموله های ذرت برای ترخیص کالا اقدام قانونی با هماهنگی دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار توسط دستگاه های مسئول انجام خواهد شد.

۴. با توجه به اعلام آمادگی بانک مرکزی مقرر شد بانک مذکور نسبت به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی مشمول به صورت خرید اعتباری اقدام و برای تامین ارز آن حداکثر شش ماه از زمان تخصیص ارزهای در دسترس قابل انتقال اقدام کند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند