کدخبر: ۳۳۶۱۶۰ لینک کوتاه

شرکت های بزرگ جهان یکی پس از دیگری تعدیل نیرو می کنند

اقتصاد نیوز: شرکت جنرال الکتریک اعلام کرد قصد دارد نیروی کار خود را در واحد هوانوردی آن در سال جاری میلادی ۲۵ درصد کاهش دهد که برابر با ۱۳ هزار شغل خواهد بود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، شرکت جنرال الکتریک اعلام کرد قصد دارد نیروی کار خود را در واحد هوانوردی آن در سال جاری میلادی 25 درصد کاهش دهد که برابر با 13 هزار شغل خواهد بود. این تعدیل نیرو به صورت داوطلبانه و غیر داوطلبان خواهد بود و نتیجه کاهش برنامه پرواز هواپیماها به خاطر همه گیر شدن ویروس کروناست.

  این تعدیل نیرو جدید ترین مشکل به وجود آمده برای بخش هوانوردی است که انتظار می رود تا 2021 طول بکشد چون تقاضا برای سفرهای هوایی 95% در آمریکا کاهش یافته است.

 شرکت بوئینگ هفته گذشته اعلام کرد 10 درصد از نیروی کار خود را در کل دنیا کاهش می دهد که برابر با 16 هزار شغل خواهد بود.

 ارزش سهام جنرال الکتریک 4 درصد پایین آمده و به 6.23 دلار رسیده است.

 تعدیل نیرو در بخش هوانوردی جنرال الکتریک بخشی از طرح این شرکت برای 3 میلیارد دلار صرفه جویی در هزینه ها است که ماه گذشته اعلام شد. این شرکت قبلا اعلام کرده بود 10 درصد از نیروی کار خود را در آمریکا در ماه مارس کاهش می دهد.

 بخش هوانوردی جنرال الکتریک قبلا اعلام کرده بود 50 درصد از کارکنان در بخش نگهداری و تعمیرات و تولید موتور در آمریکا به مرخصی فرستاده می شوند. این شرکت همچنین استخدام نیروهای جدید را متوقف کرده و هزینه های غیر ضروری خود را به شدت پایین آورده است.

 مدیرعامل بوئینگ گفت دو تا سه سال طول می کشد تا سفرهای هوایی به شرایط سال 2019 بازگردد و بازگشت این صنعت به روند رشد طولانی مدت چندین سال زمان می برد.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند