چرا گوشت در آمریکا دچار کمبود شد؟

کدخبر: 337150
به دنبال صادرات بیش ازاندازه گوشت توسط کارخانه‌های آمریکا به کشورهای خارجی، مردم این کشور با کمبود گوشت قرمز مواجه شده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا دستور داده است که کارخانجات فرآوری گوشت در شرایطی که کارگران آنان گرفتار بیماری و یا حتی از دنیا رفته‌اند، برای محافظت از تنظیم بازار در شرایط سخت به تولید خود ادامه دهند اما در پی افزایش صادرات گوشت آمریکا به چین هم اکنون مصرف کنندگان این کشور با کمبود گوشت روبرو شده‌اند. 

ترامپ که چین را به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان متهم می‌کند، با استفاده از قانون تولید دفاعی ۱۹۵۰ کارخانجات آمریکا را مجبور به ادامه تولید کرده و هم اکنون وی با انتقاد برخی از قانونگذاران، مصرف کنندگان و کارمندان کارخانه‌ها برای اینکه کارگران را تا حدودی در معرض خطر قرار داده روبرو شده است. 

قانونگذاران می‌گویند ترامپ برای کمک به تأمین گوشت چین، جان کارگران کارخانجات آمریکا را در خطر انداخته است. 

براساس گزارش شرکت ویل سایر، مرکز ارشد در حوزه کشاورزی و اقتصادی آمریکا، با افزایش صادرات گوشت به چین، مصرف کنندگان باید تا پایان ماه مه (خرداد) شاهد کم شدن ۳۰ درصدی گوشت در سوپرمارکت‌ها و افزایش ۲۰ درصدی قیمت نسبت به سال گذشته باشند. 

براساس آمار ارائه شده توسط وزارت کشاورزی آمریکا، صادرات گوشت خوک به چین از اواسط ماه مارس (فروردین) نسبت به سال گذشته چهار برابر شده است. 

تاکید ترامپ بر باز بودن کارخانجات گوشتی در آمریکا در حالی انجام می‌شود که براساس گزارش مراکز کنترل و جلوگیری بیماری، تا کنون ۵ هزار نفر از کارگران کارخانجات گوشتی آمریکا دچار بیماری کووید ۱۹ شده‌اند و ۲۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. 

 

تیتر یک
  • اونس در کف ۹ ماهه آرام گرفت

    در روزی که گذشت آمریکا میزان اشتغال زایی خود را منتشر کرد که فراتر از پیش بینی اقتصاددان ها بود. این امار به قیمت بیت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما