مشاور اقتصادی کاخ سفید:

نرخ تورم آمریکا تا انتخابات ۲رقمی می‌ماند

کدخبر: 339001
مشاور اقتصادی کاخ سفید پیش‌بینی کرد که نرخ بیکاری در آمریکا طی ماه‌های آینده به خصوص هنگام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، دو رقمی خواهد ماند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «کوین هست» گفت که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه سوم افزایش پیدا می‌کند اما اقتصاد کشور بهبودی کامل پیدا نمی‌کند.
آمار وزارت کار ایالات متحده نشان می‌دهد که با آغاز قرنطینه در آمریکا شمار بیکاران این کشور به بیش از ۳۸ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسیده است.
هست که ریاست شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید را برعهده دارد، هشدار داد، نرخ بیکاری که در ماه آوریل به ۱۴.۷ درصد رسید ممکن است در ماه می به ۲۲ تا ۲۳ درصد برسد و در ماه ژوئن نیز افزایش پیدا کند.
وی در مصاحبه‌ای با شبکه سی.ان.ان در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است که نرخ بیکاری در ماه نوامبر که انتخابات ریاست جمهوری برگزاری می‌شود، دو رقمی باقی بماند، اظهار داشت: بله، من این طور فکر می‌کنم.
وی افزود: بیکاری مساله‌ای است که به کندی کاهش پیدا می‌کند.
هست اظهار داشت: فکر می‌کنم که ما می‌توانیم نشانه‌های بهبودی اقتصادی را در همه بخش‌ها ببینیم اما بحثی که میان ما اقتصاددانان وجود خواهد داشت این است که آیا به سرعت به نقطه اول برمی‌گردیم یا این روند به طول خواهد انجامید.

 

تیتر یک
  • طلا به کمک فلز ارزشمند داخلی نیامد

    اقتصادنیوز: امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ در سومین روز هفته سکه امامی در دو مرحله نزول قیمت را تجربه کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما