کدخبر: ۳۴۰۵۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
کرونا میلیونها هندی را بیکار کرد

کرونا میلیونها هندی را بیکار کرد

اقتصاد نیوز: مرکز نظارت بر اقتصاد هند روز دوشنبه اعلام کرد که نرخ بیکاری در ماه مه به دلیل بحران کرونا افزایش یافته و به ۲۳.۴۸ درصد رسیده است.

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم ، مرکز نظارت بر اقتصاد هند روز دوشنبه اعلام کرد که نرخ بیکاری در ماه مه به دلیل بحران کرونا افزایش یافته و به 23.48 درصد رسیده است.

نرخ بیکاری در ماه آوریل 23.52 درصد اعلام شده بود. براساس برآوردهای این مرکز، حدود 122 میلیون هندی فقط ماه گذشته از کار اخراج شدند.

به گفته این مرکز، کارگران روزمزد و افراد شاغل در کسب و کارهای کوچک، بدترین ضربه را از تعطیلی‌های ناشی از شیوع کرونا متحمل شده اند. در میان این افراد، فروشندگان کنار جاده ای، کارگران ساختمانی، گاریچی‌ها و بسیاری دیگر به چشم می‌خورد.

 

آمارها نشان می‌دهد شهرهای هند از نرخ بیکاری بالاتری و میزان مشارکت نیروی کار کمتری در مقایسه با روستاهای این کشور برخوردار است.

مرکز نظارت بر اقتصاد هند پیشتر هشدار داده بود که اقدامات اقتصادی اعلام شده توسط دولت برای مدتی شروع نخواهد شد و بازگشایی صنایع احتمالاً با مشکل مواجه خواهد شد.

آمارهای دولت هند نشان می‌دهد که تولید زیرساخت این کشور، که تقریباً 40 درصد در تولید صنعتی سهم دارد، در ماه آوریل نسبت به سال گذشته 38.1 درصد کاهش داشته است. این بدترین عملکرد این بخش در سالهاست.

هندوستان بیش از دو ماه پیش به دلیل شیوع کروناویروس مجبور به تعطیلی کسب و کارها و قرنطینه شدید شد. داده‌های رسمی حاکی از آن است که این تصمیم مانع از جان باختن 37 هزار تا 78 هزار نفر با این بیماری شده است.

تا روز دوشنبه، این کشور بیش از 191 هزار مورد ابتلا به کووید-19 و مرگ بیش از 4500 نفر را ثبت کرده است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند