کدخبر: ۳۴۰۷۷۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مشروط کردن پرداخت یارانه به نوزادان خلاف قانون است

مشروط کردن پرداخت یارانه به نوزادان خلاف قانون است

اقتصادنیوز : عضو هیئت رئیسه مجلس، گفت: اگر پدر و مادر خانواده ای یارانه دریافت می‌کنند قطعا فرزند تازه متولد شده آنها نیز طبق قانون بدون شرط و شروطی شامل دریافت یارانه می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ،حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه هیئت دولت مبنی بر مشروط کردن پرداخت یارانه به نوزادان، گفت: اگر پدر و مادر خانواده‌ای از تمکن مالی برخوردار هستند و یارانه دریافت نمی‌کنند طبیعتا نوزاد آنها نیز شامل دریافت یارانه نمی‌شود.

  وی افزود: اگر پدر و مادر خانواده ای یارانه دریافت می‌کنند قطعا فرزند تازه متولد شده آنها نیز طبق قانون بدون شرط و شروطی شامل دریافت یارانه می‌شود و هرگونه مشروط کردن پرداخت یارانه به نوزاد خانواده که مشمول دریافت یارانه است، خلاف قانون است.

عضو هیئت رئیسه مجلس بیان داشت: پرداخت یارانه به کسانی که نیازمند دریافت یارانه هستند، مصوبه مجلس است و دولت موظف به اجرای قانون است و نباید تغییری در قانون ایجاد کند.

موسوی لارگانی با بیان اینکه متاسفانه دولت احمدی نژاد و  دولت روحانی به شکل دقیق به قانون هدفمندی یارانه‌ها عمل نکردند، ادامه داد: 70 درصد مردم، 30 درصد انرژی را مصرف می‌کنند و 30 درصد از مردم 70 درصد انرژی را مصرف می‌کنند، طبق قانون قرار بود از طبقه پرمصرف گرفته شود و به بخش کم مصرف داده شود که تا کنون به این شیوه عمل نشده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس بیان داشت: متاسفانه در زمان اجرای قانون به همه یارانه پرداخت شد، حتی به آنهایی که خارج از کشور بودند و حتی به 500 هزار نفری که از دنیا رفته بودند نیز یارانه پرداخت شد. از طرفی هم یارانه تعدادی از افراد را قطع کردند که این موضوع نیز خالی از اشکال و ایراد نبود. یعنی تعدادی از ثروتمندان یارانه‌شان قطع نشد و تعدادی از کسانی که نیازمند بودند، یارانه آنها قطع شد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند