گزارش «اقتصادنیوز» از مطالب اقتصادی نشریات و خبرگزاری‌های مهم جهانی

نیویورک‌تایمز خبرداد؛ از هر 5 آمریکایی یک نفر شغل خود را از دست خواهد داد!

کدخبر: 340974
اقتصادنیوز: روزنامه‌های امروز جهان، جمعه شانزدهم خرداد، درعناوین اصلی خود نرخ بیکاری آمریکا و قیمت یورو را مورد توجه قرار داده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز گزیده‌ای از این مطالب را مرور می کند:

بلومبرگ

بلومبرگ در گزارش اصلی خود به وضعیت یورو پرداخته است و می نویسد: یورو پس از افزایش قیمت هشت روزه دچار لغزش شد. این طولانی‌ترین مدت زمان صعود  ارزش  یورو پس از سال 2011 بود. چندی پیش، ارزش یورو به بالاترین مقدار خود در سه ماهه  اخیر و به رقم 1.1384 دلار رسیده بود. این مقدار 4/5 درصد بالاتر از قیمت یورو در تاریخ 25 ماه می بود.بلومبرگ در ادامه مینویسد: پس از آن که بانک مرکزی اروپا از افزایش خرید اوراق بهادار برای مقابله با اثرات اقتصادی ویروس کرونا خبر داد، قیمت یورو افزایش پیدا کرد. بلومبرگ در گزارشی دیگر به وضعیت قیمت مسکن در بریتانیا پرداخته و نوشت: اقتصاد آلمان از رکود اقتصادی حاصل از کرونا عبور کرده است و دوباره در حال رشد است. با این حال پیش بینی می شود که میزان تولید 1/7 درصد کاهش یابد.بلومبر

  • رویترز:رویترز در گزارش اصلی خود اعتراضات آمریکا را پوشش داده است و می‌نویسد: صدها نفر در مینیاپولیس  یاد جورج فلوید را گرامی داشتند. کشیش ال شارپتون در این مراسم گفت: «سرنوشت فلوید نماد تجربه ای همگانی برای آمریکایی های آفریقایی تبار است.
  • رویترز در گزارشی دیگر نوشت: نرخ بیکاری در آمریکا احتمالا به مرز 20% می‌رسد. این یک رکورد جدید بعد از جنگ جهانی دوم است که ابعاد صدمات وحشتناک بحران کرونا را افشا می کند.
  • رویترز در گزارشی دیگر به وضعیت رسانه های هنگ کنگ پرداخته است و می نویسد: رسانه های آزاد هنگ کنگ از اینکه قانون امنیت ملی چین آن ها را به سکوت وادار کند هراس دارند.

 

رویترز

فایننشال تایمز

  • فایننشال تایمز در گزارش اصلی خود وضعیت سهام اروپا را بررسی کرده است و می نویسد: پس از آن که سرمایه داران از محرک های اقتصادی بانک مرکزی اروپا استقبال کردند، ارزش سهام های اروپایی افزایش یافت.  
  • فایننشال تایمز در گزارشی دیگر می نویسد: سرمایه گذاران باید برای بازگشت تورم آماده باشند.
  • قیمت نفت برنت نیز پس از توافق اوپک برای مذاکره درباره ی تمدید زمان کاهش تولید نفت، افزایش یافت.

تایمز

 

نیویورک تایمز

  • نیویورک تایمز در صفحه  اول خود به تظاهرات امریکا پرداخته است و می نویسد: هزاران تظاهرکننده در دهمین شب از اعتراضات برای یادبود جورج فلوید در سرتاسر آمریکا به خیابان آمدند. میزان خشونت و قوانین منع تردد کاهش پیدا کرده است، اما فشار برای ایجاد تغییر همچنان ادامه دارد.
  •  نیویورک تایمز در گزارشی با عنوان «نرخ بیکاری در آمریکا به 20% نزدیک می شود» نوشت: پیش بینی می شود از هر پنج آمریکایی، یک نفر شغل خود را از دست بدهند. این نرخ بیکاری، منعکس کننده نابرابری های عمیق اجتماعی است.نیویوزک

          گاردین

  •  گاردین در صفحه ی اول خود به ناآرامی های اخیر امریکا پرداخته است و می نویسد: گروه های مدنی حقوق بشر به دلیل استفاده از گاز اشک آور در بیرون از کاخ سفید، از ترامپ شکایت می کنند.
  • گاردین در گزارشی دیگر نوشت: بریتیش ایرویز در حال بررسی اقدامات قانونی در برابر قرنطینه«غیرمنطقی و نامتناسبی» است که قرار است طی هفته های آینده اجرا شود.گاردین

مترجم: گیسو جعفری

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما