کدخبر: ۳۴۱۵۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ماجرای تفحص از خودروسازان در مجلس یازدهم به کجا می‌رسد؟

اقتصادنیوز :نماینده مجلس یازدهم با بیان اینکه تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجلس یازدهم جدی‌تر از گذشته پیگیری می‌شود، گفت: از آنجایی که ایران کارشناسان خبره بسیاری در حوزه صنعت و خودروسازی دارد، می‌توان با استفاده از نقطه‌نظرات آن‌ها مشکلات موجود در این صنعت را برطرف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت  ،علی بابایی کارنامی نماینده ساری از کلید خوردن تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی در مجلس یازدهم خبر داد و گفت: نوع مدیریت خودروسازان، بی توجهی به افزایش تولید، سوءاستفاده‌های احتمالی، گرانی خودرو، مکانیسم اجرای طرح‌های پیش فروش و فروش فوری، متناسب نبودن عرضه و تقاضا در بازار چارچرخ‌ها و... محور‌های تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی است.

 نماینده ساری ر مجلس یازدهم با بیان اینکه خودروسازان اطلاعات دقیقی از بازار خودرو و تیراژ تولید در اختیار نمایندگان قرار نمی‌دهند، افزود: باید مشخص شود سرمایه حاصل از پیش فروش‌های انجام گرفته در چه محلی هزینه شده و چند درصد این اعتبارات برای رونق تولید استفاده شده است.

وی با بیان اینکه تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجلس یازدهم جدی‌تر از گذشته پیگیری می‌شود، اظهار کرد: از آنجایی که ایران کارشناسان خبره بسیاری در حوزه صنعت و خودروسازی دارد، می‌توان با استفاده از نقطه نظرات آن‌ها مشکلات موجود در این صنعت را برطرف کرد.

نماینده در مجلس یازدهم با طرح این پرسش که چگونه علیرغم نارضایتی مصرف کنندگان و صنایع پایین دست، خودروسازان مدعی عملکرد مناسب هستند؟ اضافه کرد: راه‌های تامین سرمایه توسط شرکت‌های خودروسازی یکی از اصلی‌ترین محور‌های تحقق و تفحص از خودروسازان است که در صورت کشف تخلف، مجلس یازدهم با این شرکت‌ها قاطعانه برخورد خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند