رونمایی از بسته حمایتی مکرون برای صنایع هواپیمایی کرونازده اروپا

کدخبر: 342024
اقتصادنیوز: فرانسه برای حمایت از ایرباس، ایرفرانس و صنعت هوایی اروپا 17 میلیارد دلار هزینه می کند. فرانسه می گوید در رقابت جهانی صنعت هوایی، اروپا نمی تواند از آمریکا و چین عقب بماند.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از سی ان ان، برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه در روز سه شنبه اظهار کرد: «این بسته ی حمایتی ،امنیت شغلی 100 هزار نفر را در طول شش ماه تامین می کند».  این مساله کمک می کند که شرکت های فرانسوی با سازندگان هواپیما مانند بوئینگ آمریکا وCOMAC چین به طور همزمان پیشرفت کنند. لومر در ادامه افزود: «ما اجازه نخواهیم داد بازار جهانی هوانوردی بین آمریکا و چین تقسیم شود. فرانسه و اروپا نیز در این بازار حضور خواهند داشت».

دولت فرانسه اعلام کرده است که بسته  15 میلیارد یورویی شامل 7 میلیارد یورو برای حمایت از ایرفرانس است. لومر اظهار داشت شرکت های حمل و نقل هوایی اجازه خواهند  داشت تا بازپرداخت وام را به مدت یک سال به تاخیر بیندازند. این به سازندگان هواپیما مانند ایرباس، و همچنان به تامین کنندگان قطعات کمک می کند تا شغل های خود را حفظ کنند. 1.5 میلیارد دلار به تحقیق و توسعه با هدف تولید هواپیماهای بدون آلایندگی کربنی اختصاص خواهد یافت.

بحران ویروس کرونا خطوط هوایی جهانی را با بحران رو به رو کرده است و حالا در حال پیشروی به سوی شرکت هایی است که قطعات و سیستم های مورد نیاز هواپیما را می سازند. تقاضای مشتریان در طول همه گیری کرونا به دلیل ممنوعیت مسافرت، سقوط کرد و انتظار نمی رود که تا سال ها بهبود یابد.

طبق پیش بینی انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، صنعت هواپیمایی جهانی در سال 2020 ، 84 میلیارد دلار از دست خواهد داد. تقاضا در بخش سفر و حمل و نقل بار در سال آینده به شدت افزایش خواهد یافت، اما در سال 2020، 30% کمتر از سال قبل خواهد بود.

در سرتاسر اروپا، دولت ها در حال حمایت از شرکت های هواپیمایی هستند. شرکت ایر فرانس در ماه آوریل کمک مالی خود را دریافت کرد. لوفت هانزا نیز در ماه می حمایت 9 میلیارد دلاری خود را از دولت آلمان دریافت کرد. مدیرعامل ایرباس در توییتر نوشت: «طرحی که فرانسه اعلام کرده، پاسخ درستی به چالش ها است. در ایرباس، ما تمام تلاش خود را برای مقابله با این بحران و محافظت از تجارت و صنعت خود انجام می دهیم».

ایرباس قلب صنعت هواپیمایی اروپا است و با بوئینگ بر سر تامین هواپیماهای خطوط هواپیمایی سراسر جهان رقابت می کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما