کدخبر: ۳۴۲۵۳۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

معاون اول رئیس‌جمهور: اقتصاد ایران روی پای خود ایستاده است؛ فروپاشی در آن اتفاق نیفتاد/

اقتصادنیوز: معاون اول رییس جمهوری گفت: اگر چه با تحریم ها اقتصاد ایران آسیب دید اما فروپاشی ایجاد نشد و روی پای خود ایستاده است آمریکایی ها اخلال ایجاد کردند اما به هدف خود نرسیده اند.

به گزارش اقتصادنیوز «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری روز شنبه در آیین تکریم و معارفه رییسان پیشین و جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تحریم ها فشارهای سنگینی بر ملت ایران وارد کرده است ، اقتصاد ایران آسیب دید اما فروپاشی ایجاد نشد و روی پای خود ایستاده است، زندگی مردم سخت شده است اما دولت در تلاش است بار این فشار را از دوش مردم کاهش دهد.

معاون اول رییس جمهوری گفت : افرادی که مسوولیت دارند باید بدانند در این کشور مردم با خون و جان از انقلاب محافظت کردند. با انسجام، وحدت ملی و پای کار ایستادن در خدمت به مردم می توان از بحران و سختی ها عبور کرد .

جهانگیری شرایط کشور را خاص و ویژه دانست گفت: در یک دوره ای قرار گرفته ایم که دشمنان انقلاب و ایران از هیچ فرصتی برای آسیب زدن به کشور دست بر نمی دارند.
وی بیان کرد: دشمنان دیرینه ایران مانند آمریکا از هر فرصتی و هر برنامه که شده سنگی در پیش پای ملت ایران قرار بدهند که نتوانند به راه و مسیر پیشرفت که ترسیم کرده با آرامش و سرعت ادامه دهد.
معاون اول رییس جمهوری اظهار داشت : در منطقه هم سعودی ها و  رژیم اشغالگر قدس دست به دست هم دادند و در هر مقطعی علیه کشور توطئه می کنند نماد اصلی این توطئه ها اعمال تحریم هاست. 
جهانگیری به توطئه اخیر آمریکایی ها در سازمان ملل اشاره کرد و گفت: بر اساس برجام تا چند ماه آینده محدودیت های تسلیحاتی ایران لغو می شود و می توانیم نیازهای تسلیحاتی خود را خرید کنیم و تولیدات داخلی را بفروشیم .

وی با بیان این که امریکایی ها می خواهند مانع لغو تحریم تسلیحاتی بشوند گفت: مقدمات این کار را آغاز کرده‌اند حتی با فشار سعودی ها  دبیرخانه سازمان ملل گزارش تهیه می کنند که زمینه را برای توطئه بر ضد ایران مساعد کنند.

 جهانگیری افزود: تحریم ها فشارهای سنگینی و به تعبیری خودشان جنگ اقتصادی بر ضد ایران شروع کرده تند و صریح اعلام کرده تند به دنبال فروپاشی نظام ایران هستند اما وقتی موفق نشدند گفتند جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب را نخواهند دید و پس از آن به دنبال فروپاشی اقتصاد ایران بودند.

جهانگیری افزود : اقتصاد ایران آسیب دید اما فروپاشی در آن اتفاق نیفتاد و اکنون روی پای خود ایستاده است و در سال های گذشته سالانه ۵٠٠ تا ۶٠٠ هزار شغل ایجاد کردیم ولی اگر نفت را می فروختیم و پول هایمان دسترسی داشتیم حمل و نقل بین المللی و فشار بر تجارت خارجی ایران نبود در تداوم شتاب رشد اقتصادی سال ٩۵ حدود ١۴درصد حتما بسیاری  از مشکلات را پشت سر می گذاشتیم. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند