کدخبر: ۳۴۳۲۴۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پیش بینی رشد اقتصادی منفی 11 درصد برای انگلیس

پیش بینی رشد اقتصادی منفی ۱۱ درصد برای انگلیس

اقتصاد نیوز: سازمان توسعه و همکاری اقتصادی از زمان بر بودن بازگشت اقتصاد انگلیس به شرایط عادی خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا ، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی با بیان اینکه انگلیس یکی از بدترین وضعیت ها را در بین کشورهای توسعه یافته جهان دارد پیش بینی کرد رشد اقتصادی امسال این کشور به منفی ۱۱ درصد برسد که در سناریو بدبینانه و شیوع موج دوم همه گیری این رقم ممکن است تا منفی ۱۴ درصد نیز به ثبت برسد.پیش از این نیز گروه " ای آیتم کلاب" پیش بینی کرده بود اقتصاد انگلیس امسال هشت درصد کوچک شود و دست کم سه سال تا بازگشت میزان فعالیت های اقتصادی به سطوح پیش از بحران زمان لازم باشد.  

مارک گرگوری، اقتصاددان ارشد این موسسه گفت: بدون شک برای کسب و کارها فاضی کنونی بسیار چالش برانگیز است و پپیش بینی اینکه چه خواهد شد نیز بسیار سخت است. حتی در مقایسه با شش هفته قبل تغییرات خیلی زیادی در برآوردهایمان ایجاد شده است.

انگلیس پس از آمریکا و برزیل سومین آمار بالای تلفات ناشی از کووید-۱۹ را در جهان دارد و پس از سه ماه تعطیلی، بخش بزرگی از محدودیت های رفت و آمدی برداشته شده است.

پیش از این، مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام کرده بود رشد اقتصادی دومین اقتصاد بزرگ اروپا در ماه آوریل منفی ۲۰.۴ درصد درصد رسیده است که ۲.۵ درصد کمتر از نرخ رشد پیش بینی شده قبلی و کمترین نرخ رشد ثبت شده تاریخ معاصر این کشور محسوب می‌شود.

جورج تئوکاریدیس، استاد اقتصاد مالی در مرکز مدیریت بین المللی قبرس نیز گفت: انگلیس خیلی از کرونا آسیب دیده و شاید بتوان گفت بدترین وضعیت اقتصادی را در بین کشورهای اروپایی داشته است. تنها بین مارس و آوریل سطح تولیدات ناخالص داخلی حدود یک چهارم کاهش پیدا کرده است و شاید امسال برای اولین بار در تاریخ این کشور رشد اقتصادی دو رقمی منفی در آن به ثبت برسد.

به گفته بانک مرکزی انگلیس، انتظار می‌رود روند بازگشت اقتصاد به سطوح عادی خود از نیمه دوم سال به تدریج آغاز شود.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند