وام ازدواج محدود می‌شود

کدخبر: 343327
امروز رئیس جمهور در ابلاغیه‌ای شرایط سنی وام ازدواج را محدود کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، بر اساس دستور رئیس جمهور، وام ازدواج تنها به زوجینی تعلق خواهد گرفت که در سن 18 تا 40 سال قرار دارند. در حالیکه پیشتر، هر ایرانی در هر سنی می‌توانست از وام ازدواج استفاده کند. 

طبق گزارش ایسنا، قضیه از این قرار بود که وزیر ورزش و جوانان با پیگیری معاونت امور جوانان و دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان نامه ای برای رییس جمهور ارسال کرد مبنی بر این که؛ بررسی های تحلیلی به عمل آمده در خصوص افزایش وام ازدواج طی چند سال گذشته کمک شایانی به ازدواج این قشر نکرده و حتی شاهد ازدیاد مواردی از قبیل خرید و فروش وام، ازدواج اجباری، طلاق و ازدواج مجدد با هدف اخذ تسهیلات مذکور و... شده است.

در نامه وزیر ورزش و جوانان آمده بود که تعداد متقاضیان دریافت وام ازدواج با میانگین سنی بالای 60 سال و زیر 15 سال که خارج از عرف سن مناسب فرزند آوری هستند رو به افزایش است. به همین دلیل وزیر ورزش از رئیس جمهور خواست تا ضوابط و قوانین مرتبط با اعمال محدودیت سنی 18 تا 40 سال و اعطای این تسهیلات صرفاً برای ازدواج نخست به عنوان مصوبه دولت بررسی و به بانک مرکزی ابلاغ گردد.

در جواب این نامه هم حسن روحانی به جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور دستور داد: «"فوری آیین‌نامه و یا در صورت لزوم قانون اصلاح شود یا در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی مطرح شود که سن افراد متقاضی وام ازدواج صرفاً 18 تا 40 سال باشد.»


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما