تاثیر خبر خوب کرونایی سازمان بهداشت جهانی بر بازار جهانی نفت

کدخبر: 343506
اقتصادنیوز: به دلیل امید به بهبود اقتصادی و اثربخشی یک داروی استروئید ارزان قیمت در نجات برخی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا، قیمت نفت در روز چهارشنبه افزایش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از رویترز، قیمت نفت خام برنت با افزایش 0.7 درصدی به 41.25 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز 0.4 درصد افزایش یافت و با قیمت 38.55 دلار در هر بشکه معامله شد.

پیش از این، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده بود که  تحقیقات نشان دهنده ی اثربخشی داروی کورتیکواستروئیدی دگزامتازون در درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا است و موارد مرگ در بین بیماران را یک سوم کاهش داده است.  با این حال، نگرانی ها درباره ی گسترش ویروس در برخی مناطق و تهدید موج دوم همه گیری همچنان ادامه دارد.

همچنین، پس از آن که آژانس بین المللی انرژی میزان تقاضای نفت در سال 2020 را 91.7 میلیون بشکه در روز تخمین زد، و همچین به دلیل گزارش رشد خرده فروشی آمریکا در ماه می، هر دو معیار نفت در روز سه شنبه بیش از 3 درصد افزایش یافتند.

بنابر گزارش رویترز، جلسه‌ای به سرپرستی اوپک امروز برگزار می شود تا در مورد راه های تقویت همکاری برای کاهش تولید نفت،  بحث و گفت و گو کنند.

تیتر یک
  • روایت اکونومیست از هزینه‌های زیست‌محیطی گسترش رمزارزها

    اقتصادنیوز: هفته‌نامه اکونومیست با هشدار نسبت به پیامدهای زیست‌محیطی تولید بیت‌کوین، نوشته است که بدون ایجاد مقررات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما