کدخبر: ۳۴۳۷۵۷ لینک کوتاه

تاثیر نگرانی از موج دوم کرونا روی بازار جهانی طلا

اقتصادنیوز: به دلیل نگرانی از موج دوم همه گیری، تقاضا برای پناهگاه امن طلا افزایش یافت و قیمت این فلز در روز جمعه صعود کرد. با این حال، به دلیل قدرتمند بودن دلار افزایش قیمت طلا محدود بود.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از رویترز، در روز جمعه قیمت طلا با 0.2 درصد افزایش به 1725.88 دلار در هر اونس رسید. معاملات آتی طلای امریکا نیز با 0.2 درصد افزایش به 1735.1 دلار در هر اونس رسید. قیمت این فلز در این هفته 0.3 درصد کاهش یافته بود.

جفری هلی، تحلیل گر ارشد بازار در این رابطه اظهار کرد: «به نظر می رسد قیمت طلا در حالت تعادل قرار دارد. نگرانی های ژئوپلیتیکی و ویروس کرونا از یک سو، و امید به بهبودی اقتصاد و تقویت دلار از دیگر سو باعث توزان قیمت طلا شده اند».

تاکنون ابتلای 8.38 میلیون نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان گزارش شده است. چین در روز جمعه از ابتلای 32 مورد جدید خبر داد. همچنین افزایش شمار مبتلایان در آمریکا و تعطیلی مدارس و لغو پروازها در چین، موجب نگرانی های جدیدی در رابطه با بهبود اقتصادی شده است. تنش های شدید بین کره ی جنوبی و کره ی شمالی، و همچنین افزایش تنش میان هند و چین باعث حمایت از پناهگاه امن طلا شده است.

در همین حال، شاخص دلار 0.1 درصد افزایش یافت و به بهترین عملکرد خود در این ماه دست پیدا کرد.  پالادیوم  روند نزولی خود را برای دومین هفته ی متوالی ادامه داد و با 1 درصد کاهش به 2905 دلار در هر اونس رسید. نقره نیز با 0.7 درصد کاهش به 17.39 دلار رسید، در حالی که پلاتین 0.6 درصد افزایش یافت و به قیمت 809.22 دلار معامله شد.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند